Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

TKB na finiszu

Dobiega końca Tydzień Kultury Beskidzkiej. Na pięciu estradach w Wiśle, Żywcu, Suchej Beskidzkiej, Makowie Podhalańskim oraz Szczyrku, od minionej soboty wiele występów zespołów z całego świata.

Dzisiaj ostatni dzień święta folkloru. W Wiśle o godzinie 17.00 w amfiteatrze wystąpią następujące grupy: TKOCZE - grupa śpiewacza z Wisły, CZANTORIA z Ustronia, MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa, PILSKO z Żywca, WISŁA z Wisły, ARMENNER z Erywania – ARMENIA, QUAHUITL z Saltillo – MEKSYK.

Zapraszamy do oglądnięcia fotoreportażu Stanisława Konopki z piątkowego popołudnia  TKB w Wiśle.

Równolegle z TKB, w Żywcu trwał 45. Festiwal Folkloru Górali Polskich. W tym roku wzięły w nim udział 24 zespoły. Jury, pod przewodnictwem Małgorzaty Kiereś pierwszą nagrodę – Złote Żywieckie Serce i nagrodę 10.000 zł, przyznało zespołowi  ‘Oldrzychowice’ z Oldrzychowic – za prezentację fragmentu wesela.

Srebrne serce trafiło do Lipniczan – Zespołu Regionalnego z Lipnicy Wielkiej – który wystąpił z programem „Na Jendrzeja w chacie”. Brązowe Żywieckie Serce wytańczył i wyśpiewał zespół– Zespół Pieśni i Tańca ‘Wierchy’ im. Józefa Szczotki z Milówki. Wystąpili oni z programem „Na świentego Scepona”.

Wczoraj natomiast w Jabłonkowie rozpoczęło się Gorolski Święto. Dzisiaj (03.VIII.2014) o 12.00 rozpocznie się tradycyjny korowód - pochód zespołów i wozów alegorycznych przez miasto, a do nocy w Lasku Miejskim będzie trwał program artystyczny i imprezy towarzyszące. Zobaczcie fotoreportaż Beaty Tyrny, z pierwszego dnia imprezy.

JB

Fotoreportaże z tegorocznego TKB znajdziecie państwo w dziale FOTOREPORTAŻE

źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: