Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Těsínskie listy z kolejną nagrodą

Těsínskie listy otrzymały kolejną nagrodę w ogólnoczeskim konkursie na najlepsze wiadomości ratuszowe. Wygrały z 302 innymi pismami zgłoszonymi z 144 miast.

Niedawno informowaliśmy o II miejscu dwumiesięcznika z Czeskiego Cieszyna w konkursie „Złoty Średnik” [Pisaliśmy: Těsínskie listy na II miejscu]. Tym razem czeskocieszyńskie wiadomości ratuszowe zdobyły pierwszą nagrodę w konkursie na najlepsze wiadomości ratuszowe ogłoszonym przez Uniwersytet Palackiego w Ołomuńcu. - Komisja rozpatrzyła 302 zgłoszeń, ze tego 144 z miast. Nagrodę przekazał wczoraj wieczorem na Velehradzie Jego Eminencja Kardynał Dominik Duka oraz poseł Miroslav Kalousek w ramach Wieczora ludzi dobrej woli z okazji państwowego święta Apostołów Słowiańskich Cyrila i Metodego – informuje Dorota Havlíková, redaktor naczelna Těšínskich listów i Rzeczniczka Prasowa Miasta Czeski Cieszyn.

Cieszyńskie listy zostały docenione za wysoki poziom, różnorodność tematyczną, liczne fotografie oraz nowoczesną i świeżą grafikę. – Jest to dla mnie, jako redaktorki, oczywiście niesamowity zaszczyt, wynagrodzenie trudu i czasu włożonego w wyszukiwanie i opracowywanie tematów ze starych kronik czy archiwów, a jednocześnie motywacja do realizacji kolejnych pomysłów. Jednocześnie chciałabym podziękować współpracownikom, zwłaszcza Czesławowi Krainie, którego seria o rozwoju miasta jest wyjątkowa i zasługuje na specjalne wyróżnienie – mówi Dorota Havlíková.

Těšínské listy o objętości 40 stron i nakładzie 11 tysięcy wydaje Miasto Czeski Cieszyn. Są dostępne za darmo, również w Internecie na stronie TĚŠÍNSKÉ LISTY

vdka/mat.pras.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: