Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Teorie spiskowe w Cieszynie?

We wtorek w Cieszynie odbędzie się prelekcja Ireny Marszałek, zatytułowana „Niebezpieczeństwa 5G”. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że część mieszkańców miasta ma co do tego spotkania spore obiekcje.

Wydarzenie ma odbyć się juz jutro, to jest we wtorek 4 czerwca 2019r. w sali konferencyjnej Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. Jak udało nam się dowiedzieć w bibliotece, organizatorzy wydarzenia wynajęli tylko salę. Biblioteka nie ma żadnego wpływu na treści przekazywane podczas spotkania. Początkowo spodziewano się, że prelekcja będzie miała związek z ochroną krajobrazu w Cieszynie i ewentualnymi postulatami mieszkańców, sytuacja okazała się jednak nieco bardziej skomplikowana.

- Biblioteka Miejska w Cieszynie nie jest organizatorem spotkania na temat technologii 5G. Udostępniamy jedynie, na zasadach regulaminowych, salę konferencyjną na drugim piętrze pani Irenie Marszałek. Nie mamy nic wspólnego z treściami, jakie organizatorka wydarzenia ma zamiar zaprezentować podczas spotkania ani też z planowaną manifestacją przeciwko sieci 5G, która rzekomo ma wyruszyć po spotkaniu spod siedziby naszej instytucji – wyjaśnia zaistniałą sytuację Izabela Kula, Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie.

Biblioteka, jako instytucja miejska,  równo traktuje wszystkich mieszkańców miasta i potencjalnych prelegentów. Sala może zostać wynajęta każdemu, jeżeli tylko spełni określone regulaminem warunki i oczywiście uiści opłatę (wyjątkiem są sytuacje, kiedy spotkania mają związek z działaniami będącymi przestępstwami np. z nawoływaniem do rasizmu, czy propagowaniem ustrojów totalitarnych, w takim przypadku jednak interweniować będzie już policja, jak dotąd jednak taka  sytuacja nie miała miejsca.

W tym przypadku jednak problem jest inny. Do naszej redakcji zwrócili się z prośbą zaniepokojeni mieszkańcy regionu. Ich zdaniem, prelekcja, podczas której Irena Marszałek przedstawi zagrożenia, związane z siecią 5G, może mieć charakter szkodliwy społeczne. Jak twierdzi  kilka osób (które wolą pozostać anonimowe), prelegentka w tym przypadku czerpie wiedzę z opracowań o wątpliwym charakterze merytorycznym i propaguje teorie spiskowe, które sieć 5G klasyfikują, jako cichego zabójcę.

W tej sytuacji postanowiliśmy skontaktować się z Panią Ireną Marszałek, która ma zamiar poprowadzić wtorkowe spotkanie – Jak zobaczyłam informację, że chcą nam postawić 60-metrową wieżę, no to byłam bardzo przygnębiona. Od kilku lat bardzo dużo czytam o tym promieniowaniu elektromagnetycznym, mocach, zagęszczeniu, w celu lepszego przesyłania. Jakie to jest w skutkach. Więc poprosiła o petycję i chodziłam i zbierałam podpisy pod petycją w mieście. Moje przygnębienie wzrosło bardzo mocno, ponieważ ludzie, 80% miasta, w ogóle nie wiedzieli, o co chodzi, a duża część ludzi nie chciała podpisać tej petycji „bo nie”. Rozmawiałam z ludźmi, pytałam „ma pani jakiś argument” i padała odpowiedź „bo nie powiedziałam”, więc odniosłam wrażenie, że ludzie są bardzo zastraszeni, boją się, nie wiedzą, że ta ich bezsilność, ta niemoc jest ogromna. Pomyślałam sobie, że spróbuję uświadomić tych ludzi i to jest mój cel – wyjaśniała Irena Marszałek w rozmowie z dziennikarką portalu ox.pl

Warto jeszcze w tym momencie zaznaczyć, że bezpośrednio po prelekcji, planowany jest przemarsz ulicami miasta (jak udało nam się dowiedzieć, przedstawiciel Straży Miejskiej w Cieszynie zostali poinformowani o planowanym zgromadzeniu), prowadzący przez ulicę Głęboką na Wzgórze Zamkowe. Przemarsz ma mieć charakter pokojowego protestu.

Postanowiliśmy jednak zainteresować się również częścią merytoryczną wtorkowego spotkana. Pani Irena Marszałek zaplanowała bowiem godzinną prelekcję na tematy związane z zagrożeniami sieci 5G – jak się dużo czyta, a ja bardzo dużo czytam, media wolne (tutaj zostały podane nazwy różnych stron internetowych i rozgłośni – przyp.red.) i jak to się wszystko sprowadza do jednego mianownika i się coś czyta 3, czy 4 razy w różnych mediach, to jest to fakt, prawda. To nieraz wymaga czasu, nieraz rok, że taka czy inna sytuacja miała miejsce i została ujawniona i to były fakty. Ja mam przekonanie, wierzę w to, co czytam i analizuję. Ma to wszystko wspólny mianownik, że jest to niebezpieczne, bardzo szkodliwe i powinniśmy się przed tym bronić. A mamy do tego prawo – wyjaśniała Marszałek.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

17
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-06-03 11:07:45
666: Oczywiście, że przekaz niezgodny z jedynym i prawdziwym, jaki serwują nam media "może mieć charakter szkodliwy społeczne"
2019-06-03 11:14:34
Wolne miasto Cieszyn żąda wolnego dostępu do morza: Dla mnie bomba! Darmowy stand-up się szykuje :D
2019-06-03 12:15:35
john: Co ma wspólnego ten nadajnik z siecią 5G ??? Pani Marszałek będzie straszyła siecią,która na dzień dzisiejszy jest w fazie marzeń ??? Czyta Pani wolne media ? To super. 3 lub 4 razy coś Pani przeczytała i twierdzi ,że to prawda ? Widocznie nie zna Pani metody "kopiuj wklej".
2019-06-03 12:20:10
donekT: Dawniej grzech i kontakt z szatanem, później wrogość do ludu a dziś mający monopol na słuszność zarzucają łatkę Teorie spiskowe. Niektóre z nich okazały się prawdziwe, po latach.
2019-06-03 12:24:50
donekT: john-Q -siecią,która na dzień dzisiejszy jest w fazie marzeń ???- Internet rzeczy, o ile wiesz o czym piszę, To już nie takie marzenia jak w roku 1990.
2019-06-03 12:38:00
john: donekT - W wielu miejscach Cieszyna telefony pracują w trybie GSM. O jakim internecie rzeczy piszesz ??? Tutaj chodzi o ucywilizowanie niektórych obszarów. 5G w Cieszynie ? Możesz spać spokojnie. Może za 10 lat przy dobrych wiatrach.
2019-06-03 12:41:09
Sambo: Kto na tym wszystkim zarabia? kto jest właścicielem działki na której ma powstać wieża? Być może tu jest odpowiedz.
2019-06-03 12:46:52
donekT: Do tego, TEORIE SPISKOWE to pojęcie szerokie. Rzucający owo oskarżenie powinni określić, czy mają na myśli 1) TEORIE SPISKOWE- całkiem prawdopodobne- np. dotyczące koneksji korpokracji z poszczególnymi rządami np. w odniesieniu do III Rzeszy, co często (nie zawsze) okazuje się prawdziwe. 2) Teorie Spiskowe- możliwe, ale trudne w udowodnieniu i często wyssane z palca- np. dotyczące NWO, utożsamiające ONZ z NWO. 3) teorie spiskowe- całkowite absurdy- zupełnie bezpodstawne, np. płaska ziemia, różne pseudonauki i paranauki takie jak paleoastronautyka, ufologia, geomancja.
2019-06-03 12:53:14
donekT: john -O jakim internecie rzeczy piszesz ??? - Zatem się dokształć, co to internet rzeczy, kiedy planuje się wdrażanie itd. Współczesne gospodarki upatrują w internecie rzeczy zbliżający się dużymi krokami postęp technologiczny, zatem każdy średnio, a nawet mniej rozgarnięty powinien się orientować. Takie hasła jak np. inteligentny dom, powinny być znane, pisze się o tym od lat. Być może za ponad 10 lat, być może krócej.
2019-06-03 13:04:06
Halos: Dla mnie sprawa jest jasna, Pani wynajęła sobie legalnie salę, regulaminu tematem prelekcji nie łamie, ani żadnego innego prawa, więc nie można jej zabronić. Skoro nasze społeczeństwo takie inteligentne, to sala będzie świecić pustkami prawda? Czego się tutaj bać?
2019-06-03 13:16:14
donekT: Kim są zaniepokojeni mieszkańcy regionu, kilka osób (które wolą pozostać anonimowe)? Skoro wszystko jest oczywiste, czego się bać?
2019-06-03 13:18:14
donekT: czerpie wiedzę z opracowań o wątpliwym charakterze merytorycznym? Zatem skąd o tym wiedzą? Jakie to opracowania, wypadałoby wymienić.
2019-06-03 15:01:43
john: donekT - Dobrze że jesteś. Świat przy twoich wywodach jest weselszy :-)
2019-06-03 15:55:51
krzysztof.mm: w kraju, w którym w kościołach odbywają się sabaty politycznych czarownic, chorych leczy się zaklęciami i kadzidłami, a rolnicy szacują zbiory na podstawie liczby wyklepanych pacierzy, spotkanie płaskoziemców w bibliotece jest rzeczą całkiem naturalną
2019-06-03 15:56:05
donekT: To życie stało się weselsze:-)
2019-06-03 16:03:25
donekT: krzysztof-Q, skoro spotykają się płaskoziemcy, Twoja obecność wydaje się obowiązkowa, jako ich lidera na region.
2019-06-03 18:48:36
altacet: Czy ktoś może mnie uświadomić kim jest ta Irena Marszałek,że jest takim ekspertem od 5G? Ma profil na FB ale nie przyznaje się do wykształcenia i miejsca pracy.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: