Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tektonika uczuć - premiera

''Tektonika uczuć'' już w piątek 25 maja o 17. 30 !Scena Polska Teatru w Czeskim Cieszynie zaprasza na premierowy spektakl w reżyserii Pavla Ondrucha. Dramat Erica-Emanuela Schmitta ukazuje skomplikowane relacje w związku dwojga ludzi, w którym miłość odgrywa najważniejszą rolę.
W „Tektonice uczuć” pisarz zagląda w zakamarki ludzkich dusz. Główni bohaterowie, Diana i Richard, są w sobie zakochani, chcą się pobrać, lecz zarazem... myślą o rozstaniu. Rozmawiają, ale nie potrafią się porozumieć. Właściwie sami nie wiedzą, czego chcą. Utwór trafnie diagnozuje wątpliwości wielu współczesnych par zagubionych w gąszczu codziennych problemów, wszechobecnego zabiegania i dylematów dorosłości.
 
Scena Polska zaprasza na premierę "Tektoniki uczuć", wyjątkowo w piątek 25 maja o godz. 17.30. Premiera będzie również okazją do świętowania 30-lecia pracy artystycznej na deskach Teatru Cieszyńskiego pani Lidii Chrzan-Pochroń. Role główne zagrają: 
 
Lidia Chrzanówna - Diane
 
Rafał Walentowicz - Richard
Halina Paseková - Pani Pommeray
Barbara Szotek-Stonawski - Rodica Nicolescou
Patrycja Sikora - Elina
 
Spektakl zobaczyć można również w innych terminach: 
 
  • 24.05.2018 10:00 Czeski Cieszyn
  • 25.05.2018 17:30 Czeski Cieszyn
  • 29.05.2018 19:00 Hawierzów
 
Bilety kupisz na stronie: www.tdivadlo.cz .
 
Scena Polska Teatru Cieszyńskiego
ul. Ostrawska 67, Czeski Cieszyn 
 
W twórczości Schmitta często powracają najważniejsze tematy egzystencjalne: sens istnienia, miłość, tęsknota, pragnienie. Pisze o tym, co trudne, ale jednocześnie dzieli się z czytelnikami swą pogodą ducha i daje nadzieję. Być może jest to jedna z tajemnic jego wielkiej popularności. 
 
Eric-Emmanuel Schmitt jest jednym z najpopularniejszych, współczesnych francuskich pisarzy. Jego książki zostały przetłumaczone na 40 języków, a sztuki teatralne wystawiane są w teatrach w 50 krajach świata. 
 
Uwaga konkurs!
W związku z dużą popularnością pisarza mamy dla naszych czytelników konkurs. Proszę podać 2 tytuły książek autora i napisać, dlaczego akurat te książki Państwo wybrali. Swoją odpowiedź proszę przesłać do 23 maja włącznie na adres: konkurs@ox.pl . Najciekawszy tekst zostanie nagrodzony podwójnym zaproszeniem na premierę „Tektoniki uczuć” w Teatrze w Czeskim Cieszynie, która już w piątek 25 maja o godz. 17.30.  W treści maila, oprócz odpowiedzi, koniecznie proszę podać swoje imię i nazwisko oraz login na portalu OX.PL (i pamiętać, by odpowiedź przesłać z maila, do którego przyporządkowane jest konto). Udział w powyższym konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu konkursów.

 
Artykuł sponsorowany
 
 
 
źródło: ox.pl
dodał: JP

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: