Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

''Technologia jest kobietą''

Wczoraj (09.01) w Bibliotece Miejskiej w Cieszynie odbyło się drugie spotkanie cieszyńskiego TechKlubu. Tym razem rozmawiano o nowych technologiach z kobiecego punktu widzenia. Prelegentkami spotkania pn. ''Technologia jest kobietą'' były Paulina Wójtowicz oraz Anna Błaszczyk z Krakowa.

W listopadzie 2017 roku odbyło się pierwsze spotkanie w ramach TechKlubu. Było to duże wydarzenie, ponieważ jest to jedyny TechKlub na Śląsku. Najbliższy znajduje się w Krakowie. Drugie spotkanie odbyło się wczoraj (09.01). Pierwsze spotkanie miało zupełnie inną formułę. Rozmawialiśmy o rzeczach bardziej technicznych, związanych z narzędziami, które można wykorzystać do promowania swojej organizacji w internecie. Dziś było znacznie luźniej. Prelegentki opowiadały o swoich doświadczeniach, przemyśleniach i planach na przyszłość, na polu nowoczesnych technologii – przyznał w rozmowie z naszą redakcją koordynator cieszyńskiego TechKlubu Dawid Staniek. 

O promowaniu akcji społecznych w sieci opowiadała Paulina Wójtowicz. Prelegentka mówiła jak zwiększyć swoją rozpoznawalność w internecie. Warto zdać sobie sprawę dlaczego i po co, to robimy. Drugorzędną kwestią jest, jak i co robimy. Internet to worek, który daje nam wiele możliwości, ale trzeba wiedzieć, jak z niego korzystać i co się opłaca – podkreślała Wójtowicz. Kolejnym krokiem na który wskazała prelegentka jest odpowiedni wizerunek w sieci – strona internetowa, a także promocja swojej inicjatywy na innych stronach. Możemy korzystać w sieci z takich narzędzi, aplikacji, które umożliwiają nam promowanie naszych charytatywnych inicjatyw i np. pozwalają na gromadzenie środków.

Wójtowicz podała również kilka przykładów ze świata, jak takie działania realizują inni. Ważne jest, aby wiedzieć jak wykorzystać internet do tego, aby skupić na sobie uwagę świata, mediów itd. Jak wiadomo im większa rozpoznawalność, tym więcej osób o nas usłyszy, a tym samym mamy większą szansę na to żeby zebrać środki i efektowniej pomagać – zwracała uwagę Paulina Wójtowicz. 

Na sile kobiet w branży IT skupiła się Anna Błaszczyk. Druga prelegentka wspomniała o budowaniu społeczności oraz własnej pasji do nowych technologii. Zachęcam kobiety do rozwijania się w branży IT. Możemy pracować dla fajnych firm, które będą nas wspierać i dbać o rozwój naszych kompetencji. Co ważne firmy IT coraz częściej wprowadzają dziewczyny do swoich zespołów. Kobiety są świetnymi organizatorkami, programistkami. Plusem jest na pewno ich duża empatia, mają często inne podejście do wielu spraw, także biznesowych – tłumaczyła Błaszczyk.

Prelegentka zwróciła również uwagę, jak ważne są tego typu spotkania. Uczestniczki mogą bowiem zobaczyć, że są kobiety, które realizują się i bardzo dobrze sobie radzą w świecie nowych technologii. 

Kolejne spotkanie w ramach TechKlubu w Cieszynie odbędzie się za około 3 miesiące. Jakie tematy tym razem zostaną poruszone, tego póki co, nie wiadomo. Co ważne każdy może zaproponować swój temat. Koordynator czeka na inspiracje oraz zachęca uczestników do logowania się na stronie TechKlubu. Cieszyńskim spotkaniom z nowymi technologiami towarzyszą również smakowe niespodzianki (był już tort i fontanna czekoladowa), a jak zapewnia Dawid Staniek na tym nie koniec. Spotkania w ramach TechKlubu są bezpłatne.

 

Pisaliśmy:  Pierwsze spotkanie TechKlubu

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-01-11 14:55:52
krolik bugs: Bicie piany i sztuka dla sztuki
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją