Takich Stalowników chcemy oglądać!

Kibice, którzy wybrali się na dzisiejsze spotkanie do Werk Areny, musieli wracać do swoich domów w wyśmienitych nastrojach. Podopieczni Vaclava Varadi pewnie pokonali Mladą Boleslav, dzięki czemu podskoczyli w tabeli na dziewiąte miejsce.

Chyba nikt z fanów gospodarzy nie spodziewał się tak dobrego początku w wykonaniu Stalowników. Hokeiści Trzyńca, po upływie niecałych dziesięciu minut, prowadzili już różnicą dwóch bramek. Na listę strzelców wpisali się Adamsky oraz Ruzicka. Ten pierwszy zdołał otowrzyć wynik spotkania, mimo iż gospodarze grali w osłabieniu.

W drugiej tercji Stalowncy dążyli do podwyższenia prowadzenia, ale świetnie spisywał się Kroselj, bramkarz rywali. Nieoczekiwanie, uderzenie nastąpiło po drugiej stronie. Goście wykorzystali grę w przewadze.

Ale w ostatniej odsłonie gospodarze znowu dwukrotnie pokonali golkipera Mladej Boleslav. Doudera uderzył z niebieskiej linii i przywrócił dwubramkowe prowadzenie Stalownikom. W 58. minucie spotkania, Adamsky drugim golem w meczu ustalił końcowy rezultat – 4:1.

Stalownicy, dzięki trzypunktowej zdobyczy, awansowali na 9. pozycję. W niedzielę znowu wystąpią przed własnymi kibicami, a do Trzyńca przyjadą hokeiści ze Zlina (10. miejsce).