Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Taki dziecka to skarb Istebnej. Bawiła je wójt i minister

Mówią, że chodzi się z nowiedzką, na zoziyrki czy po polsku z nowiecką. W Istebnej do nowo narodzonych dzieci przybywa sama wójt. Ostatnio tylko w ciągu czterech miesięcy urodziło się kilkadziesiąt dzieci. Zorganizowano specjalne spotkanie.

W Leśnym Ośrodku Edukacji Ekologicznej świętowano „Istebniańską nowieckę”, pomysłodawczynią spotkań najmłodszych mieszkańców gminy jest wójt Łucja Michałek-Chudecka.
- Licznie zgromadzeni rodzice z dziećmi urodzonymi w miesiącu lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku tego roku zostali zaproszeni do sali Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej, by w uroczysty sposób otrzymać regionalny strój istebniański -  kabotki i brucliki uszyte specjalnie dla najmłodszych mieszkańców naszej gminy – informuje gmina Istebna.

W spotkaniu wziął udział sam wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed. „Istebniańską nowieckę” otrzymało 29 dzieci: dziewięć z Istebnej, jedenaście z Jaworzynki i dziewięć z Koniakowa. Wśród obdarowanych było 18 chłopców i 11 dziewczynek.

Więcej TUTAJ  fot. Roksana Klamka

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2022-12-01 13:28:10
krzysztof.nnn: mafia PiS pospołu z mafią leśną - fuj, ohyda
2022-12-01 13:57:50
ciotka matylda: O! Jaka cudowna wiadomość! Ministrant Szweda ubogacił uroczystość! Już się bałem,że nie przyjedzie! I teraz pytanie do Szwedy, czy przywiózł pan jakiej podarunki, czy może brakło kasy bo woleliście przekazać na. TVP?
2022-12-01 14:21:24
M53: Kabotki i brucliki to najbardziej pożądane wdzianka dla maluchów:):):):)Tylko w Istebnej tak cenne dary dzieciakom dają. A potem brak miejsca w przedszkolu, przepełnione klasy, drogie podręczniki, droga do szkoły po dziurach... żyć nie umierać,
2022-12-01 15:00:24
Dick: Pan poseł i viceminister nie ma nic innego do roboty?
2022-12-01 15:07:40
perpetua: czy to prawda, że Istebna to dziś już ostatnie i jedyne miejsce w Polsce gdzie wierchuszka PiS może poruszać się bez wzmocnionej obstawy SOP, Policji i antyterrorystów?
2022-12-01 16:22:24
Skywalker: 700 tys. zł za grunty warte 4 mln zł — brzmi jak interes życia. I zapewne był nim dla Mateusza Morawieckiego, który w 2002 r. odkupił własność Kościoła na wrocławskim Oporowie. Premier tłumaczył, że zrobił to, ponieważ wierzył w rozwój stolicy Dolnego Śląska, ale tuż przed wejściem do polityki w 2015 r. przepisał działkę na żonę. Za intratną transakcją stał ks. Stanisław Żarski, który za rządów PiS awansował na generała, a okazał się współpracownikiem SB o pseudonimie "Pątnik".
2022-12-01 16:23:37
Skywalker: taki znajomy ksiądz eSBek, to dopiero skarb w rodzinie PiS!...
2022-12-01 16:44:46
Skywalker: a dzieci w parafii to z kolei często nie byle jaki skarb dla plebana i wikarych - oto tarnowska prokuratura sprawdza, czy osoby, które mając wiarygodną wiadomość o czynach zabronionych ks. Stanisława P., popełniły przestępstwa nie zawiadamiając o nich organów ścigania. Śledczy badają tym samym, czy zarzuty może usłyszeć m.in. wcześniejszy przełożony księdza P., biskup Wiktor Skworc, który przenosił duchownego z parafii na parafię oraz, pomimo wiedzy, że stanowi wielkie zagrożenie dla dzieci i młodzieży, wysłał go do pracy w Ukrainie. W 2002 r. bp Wiktor Skworc odwołał ks. Stanisława P. z urzędu proboszcza, a jako powód podał względy zdrowotne. W rzeczywistości rezygnacja ta była wymuszona przez władze diecezji, gdyż do kurii wpłynęły skargi od rodziców skrzywdzonego chłopca. Po tym P. został wysłany za granicę, gdzie nadal krzywdził dzieci. Tarnowscy śledczy do tej pory badali przestępstwa popełniane przez księdza Stanisława P. w Polsce i za granicą, ale po ponad dwóch latach zamknęli postępowanie z powodu przedawnienia. Prokuratura rozpoczęła jednak nowe śledztwo, tym razem sprawdza, czy przestępstwa księdza Stanisława P. nie były tuszowane. W zainteresowaniu śledczych jest tym samym również były biskup tarnowski Wiktor Skworc.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: