Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Taka zabawa w Strumieniu

To będzie weekend pełen wrażeń w Strumieniu! Od 1-3 czerwca zaplanowano Staromiejską Wiosnę. Nie zabraknie atrakcji dla całej rodziny. Koncerty, konkursy i niespodzianki będą czekały na strumieńskim Rynku. Organizatorzy zachęcają: Nie obawiajcie się deszczu! Będą na Was czekać namioty.

 

Wielkie świętowanie rozpocznie się w piątek 1 czerwca w Dniu Dziecka o godz. 16.00. Pod dużym namiotem na strumieńskim Rynku będą świętować maluchy i ci, którzy ciągle jeszcze dziećmi się czują. Zaplanowano szereg atrakcji: program artystyczny dla dzieci Opowieść o Robinsonie Crusoe, konkursy z nagrodami i dmuchane niespodzianki. Tego dnia rozpocznie się również IV Nocny Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Strumienia – to propozycja dla bardziej wytrwałych, więcej informacji wkrótce. Początek nocnych zmagań szachowych o godz. 20.00.

Po nocy pełnej emocji związanych z grą w szachy przyjedzie sobota – drugi dzień Staromiejskiej Wiosny- bogaty w różnorakie atrakcje estradowe. O godz. 15.00 Staromiejska Wiosna zostanie uroczyście otwarta, następnie wystąpi rodzimy zespół Strumień. O godz. 16.30 wystąpi Malá černá hudba z Karwiny zespół przedstawi tradycyjną, czeską muzykę taneczną. O godz. 19.00 publiczność bawić będzie zespół Kurcbend czyli muzyka amerykańskich orkiestr lat 40. i 50 potem przyjdzie kolej na grupę bębniarską działającą przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu. O godz. 21.00 Strumień zmieni się w gorącą Kubę. Wystąpi Jose Torres & Havana Dreams, którzy publiczność bawić będą swoim dwugodzinnym występem.

Świętowanie Strumienia zakończy się w niedzielę, jednak i ten dzień obfitować będzie w różnorakie atrakcje. O godz. 15.00 odbędzie się pokaz młodych tancerzy z MGOK, świetlic środowiskowych oraz gości, o godz. 17.00 zagra znany strumieński mocno rokowy zespół 8 lat w Tybecie. Półtora godziny później na scenie pojawi się gwiazda Staromiejskiej Wiosny zespół AKURAT. Dwie godziny później publiczność porwie klezmerski huragan czyli Klezmafour. Staromiejska Wiosna zakończy się o godz. 23.00. 

Ponadto przygotowano szereg imprez towarzyszących:

• Wystawa fotografii przyrodniczej Łukasza Łukasika w Galerii Pod Ratuszem Urzędu Miejskiego w Strumieniu

• Zawody sportowo-pożarnicze seniorów i młodzieżowych drużyn pożarniczych. Stadion LKS Wisła Strumień, 2 czerwca (sobota) godz. 9:00. 

Organizator: Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP w Strumieniu

• IV Otwarty Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Strumienia. 

Aula Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu, rozpoczęcie 1 czerwca (piątek) godz. 20:00, zakończenie 2 czerwca (sobota) godz. 12:00  

Organizator: UM w Strumieniu, MGOK w Strumieniu, LKS Wisła Strumień, Gimnazjum im. Powstańców Śląskich w Strumieniu 

• Bezpłatna mammografia w ramach Programu Zdrowotnego NFZ (rejestracja do 30 maja tel. 33 8520 627, szczegóły na osobnych plakatach). Mammobus przy Gimnazjum w Strumieniu 1-2 czerwca

• Jarmark Staromiejski z udziałem twórców regionalnych 

• Dmuchane zjeżdżalnie, euro bungee, prawdziwa karuzela łańcuchowa, gastronomia i wiele innych niespodzianek

 

Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL objął Staromiejską Wiosnę patronatem prasowym.  

ZOBACZ TEŻ JAK BEDZIE ŚWIĘTOWAŁ SKOCZÓW W TRAKCIE 45. DNI SKOCZOWA

 

Posłuchaj gwiazdy Staromiejskiej Wiosny:

źródło: OX.PL
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: