Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Tak zmieni się Dębowiec

Za rok, jesienią centrum Dębowca powinno zmienić oblicze. Nie będzie już obskurnego przystanku autobusowego, powiększy się parking a mieszkańcy i turyści będą mogli wdychać jod w tężniach.
To, co w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy ma zmienić się w Dębowcu, będzie rewolucją. Choć kilka lat temu w parku jubileuszowym stanęła fontanna - grzybek, z którego tryska solanka, można dzięki temu inhalować się jodem zawartym w tej wodzie. Wokół ustawiono ławki, można tutaj odpocząć. Jest niewielki plac zabaw i trochę zieleni. Jednak to, co znajduje się tuż za parkiem, do widoków estetycznych nie należy. Stary, PRL-owski przystanek, który przypomina potężną tablicę ogłoszeń, parking i kolizyjne skrzyżowanie.
 
Mam nadzieję, że radni zabezpieczą środki w budżecie na 2013 rok i że ruszymy z tą inwestycją - mówi Tomasz Branny, wójt Dębowca.
 
Stary przystanek zostanie rozebrany, na jego miejsceu powstanie kompleks budynków. Będzie nowe miejsce do oczekiwania na autobus oraz dwa niewielkie sklepiki. W tym ciągu powstaną również publiczne toalety. Jak zapowiada wójt, przybędzie miejsc parkingowych a sama zatoczka autobusowa zmieni nieco kształt. Pomoże to także poprawić funkcjonalność skrzyżowania, ponieważ w tej chwili szeroka zatoczka, wprowadza nieco w błąd przejeżdżających tędy kierowców. ,
 
 
 
 
Ale gmina zamierza także rozbudować istniejącą część parkową. Aby jeszcze więcej osób mogło skorzystać z inhalacji solanką, w projekcie przewidziano budowę tężni. Jedna będzie odsłonięta, z drugiej będzie można korzystać także w razie niepogody. Ona będzie osłonięta wiatą.
 
Choć do pierwszych prac ma dojść dopiero wiosną, to gmina już ma plany - i co ważne - 80% potrzebnej kwoty na zamierzoną inwestycję. Udało się to z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W sumie zmiany w centrum mają pochłonąć 1,2 miliona zł.
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: