Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tak się będzie bawił Ustroń

Już jutro, w piątek startuje święto Ustronia. Przez dwa dni impreza odbywać się będzie na rynku miasta, w niedzielę przeniesie się do amfiteatru. Wówczas świętować będą rolnicy. Tym samym, sezon na dożynki, zostanie rozpoczęty!
Trzydniowe święto miasta, Ustroń tradycyjnie rozpocznie targiem. Ten już od godziny szóstej rano w piątek czekać będzie na mieszkańców i turystów. „Ustroński torg” to kilkudziesięcioletnia tradycja. Od siódmej przygrywać nam będzie kapela góralska. Każdy znajdzie tutaj coś ciekawego, można kupić drobne przedmioty, pamiątki i spróbować naszych kołaczy – mówi Zdzisław Brachaczek z wydziału promocji miasta.

Od godziny 16.00 wszystkich do wspólnej zabawy zachęcać będą młode i gorące ciała, poruszające się w rytmach zumby. Przez blisko dwie godziny na ustrońskim rynku trwał będzie maraton taneczny. Będzie dużo głośnej i rytmicznej muzyki. Panowie oko zawieszać będą na tańczących paniach, ale będą musieli rozdzielić swoją uwagę też na samochody. O godzinie 18.30 zaplanowano XV, jubileuszowy Autowir o Puchar Burmistrza. Jak co roku, odbywa się on przy samym rynku, w związku z czym będą pewne utrudnienia w przejeździe przez centrum. To w godzinach mniej więcej 18-20 – dodaje Brachaczek.  

 
 
W sobotę od wczesnych godzin rannych na rynku rozkładać się będą stoiska handlowe. Na południe przewidziano otwarcie Jarmarku Ustrońskiego. Po otwarciu, na scenie wystąpi rosyjski zespół „Junost”. To przepiękny występ zespołu, który prezentuje stroje i tańce regionalne – zachwalają organizatorzy.
 
O godzinie 14.00 wystąpi przed publicznością Orkiestra Dęta Zalesianka z czeskich Luhaczowic. Godzinę później zabawa z zespołem ‘Efekt’, o 17.00 na rynku wystąpi Kabaret Masztalscy.
Wielką atrakcją soboty jest, organizowany od 23 lat, Bieg Romantyczny Parami. Jedni stawiają na dobrą zabawę, inni na wynik sportowy- mówi Brachaczek. Przypomnijmy. bieg parami, czyli uczestnicy trzymają się przez cały czas za dłonie. Przynajmniej na starcie i na mecie trzeba tak robić. Trasa długa nie jest i prowadzi nadwiślańskimi bulwarami. Jak co roku, nie zabraknie osób przebranych za różne postacie.

 
 
 
Bieg zakończy sobotni program święta Ustronia. Tymczasem niedziela to święto rolników. Tradycyjnie przez miasto przejedzie długi korowód maszyn rolniczych. Zanim to jednak nastąpi, dziękować będą Bogu za plony. Nabożeństwa dożynkowe w kościele ewangelickim odbędą się o godzinie 8.30 i 10.30. Msza święta w kościele św. Klemensa o godzinie 9.00.

Korowód wyruszy o godzinie 14.00. Liczyć będzie ponad 90 wozów alegorycznych, scenek z życia rolników i pojazdów gospodarczych. Przejadą one ulicą Daszyńskiego od skrzyżowania z ul. Kuźniczą do ul. Hutniczej i dalej w stronę amfiteatru. W tym czasie zamknięta będzie ta trasa dla pojazdów niezwiązanych z korowodem.
Kiedy rolnicy dotrą do amfiteatru, chóry Ave, Chór Ewangelicki oraz Estrady Ludowej Czantoria przedstawią obrzęd dożynkowy. Na godzinę 16.00 zaplanowano koncert dożynkowy Dziecięcej Estrady Regionalnej „Równica”.
 
Od 17.00 na kręgu tanecznym trwać będzie impreza. Do tańca, jak co roku, przygrywać będzie zespół Janusza Śliwki. Dniom Ustronia patronuje Portal Śląska Cieszyńskiego OX.pl. Niebawem na naszych stronach, fotorelacje z tego wydarzenia.
 
Jan Bacza
.
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: