Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tajemnica i mrok - pokaz specjalny czeskiego serialu HBO ''Pustkowie'' podczas KnG

Wśród ponad setki filmów prezentowanych podczas Kina na Granicy widzowie będą mieli okazję uczestniczyć w pokazie specjalnym czeskiego miniserialu ''Pustkowie''. 30 kwietnia 2017 cieszyńska publiczność zobaczy dwa pierwsze odcinki produkcji HBO Europe, która bardzo szybko stała się hitem i została doceniona przez krytyków.

Akcja „Pustkowia” rozgrywa się niedaleko czesko-polskiej granicy, a jego główną bohaterką jest Hana Sikorova (Zuzana Stivínová), będąca starostą małego miasteczka w północnych Czechach. Historia rozpoczyna się w momencie, gdy duży koncern wydobywczy oferuje mieszkańcom wysokie rekompensaty za opuszczenie domów, pod którymi znajdują się bogate złoża węgla brunatnego. Hana walczy o to, by uchronić miejscowość i jej społeczność przed popadnięciem w ruinę, lecz nagle w niejasnych okolicznościach znika jej nastoletnia córka. Kobieta nie podda się, dopóki nie odnajdzie dziewczyny oraz osób odpowiedzialnych za jej zniknięcie. Za reżyserię odpowiada Alice Nellis i Ivan Zachariáš, a autorem scenariusza jest Stepán Hulik.

Widzowie 19. Przeglądu Filmowego w Cieszynie i Czeskim Cieszynie będą mogli zobaczyć dwa pierwsze odcinki produkcji, w której w role główne wcielają się Zuzana Stivínová (Opowieści o zwyczajnym szaleństwie), Jaroslav Dušek (Na złamanie karku), Eliška Krenková (Mężczyźni w nadziei), Leoš Noha (El Paso) oraz Jan Cina (Smradi), a za reżyserię odpowiadają: Alice Nellis i Ivan Zachariáš.

Ten ośmioodcinkowy serial zawiera w sobie mroczną tajemnicę, polityczną intrygę i obraz rodzicielskiej miłości – czyli wszystko, co powinno się znaleźć we wciągającej produkcji. Spotkanie największych czeskich talentów – aktorów i reżyserów – dało w efekcie serial na miarę światowego kina. Serial w całości jest dostępny w serwisie HBO GO.

Pokaz specjalny „Pustkowia”

termin: 30.04.2017 r.
godz.: 20:00
miejsce: Kino Central (Czeski Cieszyn)

Karnet na wszystkie wydarzenia – filmy, koncerty i spotkania – można nabyć w cenie 170 zł na stronie internetowej: http://kinonagranicy.pl/pl/strona/karnety

 

Portal OX.PL jest patronem medialnym 19. Przeglądu KnG.


źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: