Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Tacy Jesteśmy 2011

Chór mieszany ''Lira'', działający przy Miejscowym Kole Polskiego Związku Kulturalno-Oświatowego w Karwinie-Darkowie, otrzymał nagrodę ''Złoty Jestem'' w dorocznym plebiscycie organizowanym przez Kongres Polaków w Republice Czeskiej. Uroczysta gala odbyła się w Teatrze Cieszyńskim w Czeskim Cieszynie.

W tegorocznej, dziewiątej edycji plebiscytu nominowanych do głównej nagrody było dziesięć osób oraz organizacji. Wyróżnieni zostali i o „Złoty Jestem” walczyli: Beata Bocek, Michaela Raszka i Roman Zemene, Ewa Jaślar-Walicka, Koło Macierzy Szkolnej przy PSP w Hawierzowie-Błędowicach, Grupa Twórcza Tomasza Heczki, Chór Mieszany „Lira”, Barbara Mračna, Marta Różańska, Ewa Haltof i Witosław Szwarc. Ostatecznie dzięki głosami Zaolziaków wygrał chór „Lira”. Do nagrody został nominowany za koncert w ramach 10. edycji przeglądu chóralnego „Darkowska Jesień” oraz popularyzację śpiewu chóralnego przez organizowanie tej dorocznej imprezy i utrzymanie jej wysokiego poziomu. Wręczono także nagrodę przyznaną przez jury – otrzymało ją Koło Koło Macierzy Szkolnej przy PSP w Hawierzowie-Błędowicach za zorganizowanie dwunastu edycji Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Hawierzowie oraz utrzymanie wysokiego poziomu artystycznego i organizacyjnego imprezy oraz dla firmy Walmark. Ta ostatnia jest formą podziękowania dla braci Wałachów za współpracę oraz sponsorowanie Tacy Jesteśmy oraz innych inicjatyw.

O plebiscycie Tacy Jesteśmy mówi Józef Szymeczek, prezes Kongresu Polaków w Republice Czeskiej.

 
 
Przed rokiem nagroda „Złoty Jestem” powędrowała na południe Zaolzia, do Jabłonkowa. Otrzymał ją Chór Męski „Gorol”. Szymeczek cieszy się, że nagradzani są przedstawiciele z całego Zaolzia.
 
 

wot

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: