Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szykuj się na święta

Co roku nie starcza ci czasu na ozdobienie domu, dzieci ciągle pytają dlaczego śpiewa się kolędy przy wigilijnym stole i kładzie sianko pod obrusem? Chcielibyście rodzinnie dowiedzieć się więcej na temat Świąt Bożego Narodzenia?

Klub Kobiet Twórczych, Szkoła Podstawowa oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Dębowcu serdecznie zapraszają na zajęcia przedświąteczne: „Zaprojektuj święta razem z dzieckiem”.  Które ruszają od najbliższego poniedziałku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Dębowcu.

Od poniedziałku 12 grudnia 2011r. do niedzieli 18 grudnia 2011r. będą odbywały się szczególne warsztaty w Gminne Bibliotece Publicznej w Dębowcu. A to wszystko, aby rodzinnie przygotować się do świąt. – To warsztaty przygotowane z myślą o rodzicach z dziećmi, tak aby przygotować się do świąt. Będziemy przygotowywać ciasteczka, robić ozdoby, poznawać zwyczaje – mówi Danuta Jankowska z Klubu Kobiet Twórczych z Dębowca.

Pierwsze zajęcia już w poniedziałek o godz. 16.00 poświęcone będą przygotowywaniu ciasteczek bez pieczenia. W środę o tej samej porze uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak zaprojektować swoją kartkę świąteczną poznają też piękno dawnych ozdób świątecznych.W czwartek 15 grudnia będzie można się również dowiedzieć więcej na temat zwyczaju śpiewania kolęd prelekcję na ten temat  wygłosi pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego dr Katarzyna Marcol. W niedzielę  20 grudnia spotkanie rozpocznie się o 15.30 i poświęcone będzie przygotowywaniu naszego domu do Świąt Bożego Narodzenia. 

Nie trzeba wielkich nakładów pieniężnych, aby wyczarować cuda, na zajęciach pokażemy jak to zrobić i rodzinnie przygotować się do świąt. Serdecznie zapraszamy – dodaje Danuta Jankowska.


KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: