Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szyje z pasją w Simoradzu

Z baletu musiała zrezygnować, ale teraz nie żałuje. Odkryła szycie i szydełkowanie, które stało się jej pasją. Swoje ręcznie wykonane zabawki oraz zaprojektowane i uszyte ubrania prezentuje w mediach społecznościowych. Pierwsze zamówienia i duże zainteresowanie pracami zmotywowało 17-latkę z Simoradza do stworzenia swojej marki - uszyte z pasją.

Młoda mieszkanka Simoradza Ewa Dulewska jest przykładem nastolatki, która pomimo przeciwności losu nie poddaje się i śmiało patrzy w przyszłość. Stawia sobie cele i je realizuje. Kilka lat temu pokochała szycie i szydełkowanie. Teraz nie wyobraża sobie życia bez maszyny do szycia, igły i szydełka. Jednak nie od razu wiedziała, że właśnie to chce w życiu robić. Najpierw postawiła na balet ale ze względów zdrowotnych związanych z wrodzoną wadą ręki musiała z tej pasji zrezygnować. Na 12. urodziny rodzina kupiła jej niewielką, plastikową maszynę do szycia i jak przyznaje Ewa od tego wszystko się zaczęło. Wzięła udział w warsztatach dla dzieci organizowanych przez Renatę Weber w Cieszynie, a w momencie wyboru szkoły średniej nie miała już wątpliwości, że Bielska Szkoła Przemysłowa i kierunek technik przemysłu mody to właśnie to. 
 
Jak się okazuje wrodzona wada związaną z brakiem kości promieniowej nie jest w tym przypadku problemem nie do pokonania. Ja urodziłam się z dysfunkcją. Nauczyłam się z tym żyć. Nie znam innej rzeczywistości. (…) Przy szyciu i szydełkowaniu nie przeszkadza mi to. Musiałam po prostu dostosować wszystko z tym związane pod siebie. Jedyną trudnością było to, że 99% filmików z szydełkowaniem było dla osób praworęcznych i musiałam wszystko przełożyć – zwraca uwagę Ewa Dulewska. 
 
Ewa ciągle się rozwija i kształci w tym zakresie. Wzięła również udział w kilku projektach i konkursach. Szyła m.in. w Portugalii suknię fado. Jest finalistką Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży oraz ogólnopolskiego konkursu “Szmaragdowy guzik”. W 2018 roku otrzymała wyróżnienie w międzynarodowym konkursie patchworkowym "Podróż z Bernino". W zeszłym roku Ewa wzięła udział w akcji organizowanej przez fundację Słoneczna Kraina "Czapeczka dla Wcześniaka" i wyszydełkowała kilka czapeczek dla maluszków. Pierwsze sukcesy oraz zamówienia wśród znajomych zmotywowały 17-latkę do założenia swojej marki "uszyte z pasją". Ewa prężnie działa również w mediach społecznościowych. Stwierdziłam, że fajnie byłoby się tym podzielić (…). To był impuls. Założyłam konto na Instagramie o nazwie Uszyte z pasją. Wrzuciłam kilka prac i ludziom się to spodobało - zdradza Ewa. Nastolatka na zamówienie robi póki co tylko zabawki, a przygotowując paczkę zwraca uwagę na każdy najdrobniejszy detal. Pakuję w pudełka. Mam naklejkę z logiem. Wiążę kokardę - dodaje Ewa. 
 
Ewa w planach ma już kolejne projekty. Pomysłów jej nie brakuje. W przyszłości chciałaby zajmować się profesjonalnie szyciem, krawiectwem i konstrukcją. 
 
Całą rozmowę z Ewą Dulewską można zobaczyć na kanale YT Gminnego Ośrodka Kultury w Dębowcu. Program “Nietuzinkowe spotkania GOKSiTowe” to nowa propozycja Ośrodka Kultury. To cykl spotkań z ciekawymi ludźmi, społecznikami oraz samorządowcami z terenu Gminy Dębowiec. 

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: