Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Cieszyn. Ruszają prace nad strategią rozwoju miasta

Podobnie jak w Skoczowie, tak też w Cieszynie wkrótce ruszą prace nad przygotowaniem dokumentu określającego kierunki rozwoju miasta do 2030 roku.

Pisaliśmy: Skoczów. Ruszają prace nad nową strategią rozwoju miasta

- Prace nad strategią będą przebiegały na zasadach szerokich konsultacji i zaangażowania wszystkich podmiotów, interesariuszy, mieszkańców - podkreślał na ostatniej sesji Rady Miejskiej Cieszyna Przemysław Major. - Państwo radni też będą zaproszeni do udziału, nie tylko na etapie pierwszych wersji projektu, ale też wcześniej - gdy będziemy podchodzić do diagnozy i przygotowywać wstępne kierunki rozwoju - dodawał wiceburmistrz.

Samorządowiec przypomniał też, że poprzednia strategia obowiązywała do 2020 roku. Brak wcześniejszego podjęcia prac nad przygotowaniem nowej tłumaczył opracowywaniem innych, podobnych dokumentów. - Następowały zmiany w ustawie o prowadzeniu polityki rozwoju, które weszły w życie pod koniec 2020r. Równolegle pracowaliśmy nad programem "Rozwój Lokalny", którego ważnym elementem jest także diagnoza. Pracowaliśmy też nad Strategią Elektromobilności, wciąż pracujemy nad miejskim programem adaptacji do zmian klimatu. Podjęliśmy więc w ciągu ostatnich dwóch lat działania do przygotowania wielu branżowych i strategicznych dokumentów - wyjaśniał.

W opracowanie strategii włączona będzie też zewnętrzna organizacja ekspercka, którą wybiorą władze miasta. Projekt dyskutowany będzie nie tylko z mieszkańcami, ale też organizacjami pozarządowymi, ościennymi gminami, zarządem Województwa Śląskiego czy Państwowego Gospodarstwa Wody Polskie. Prace powinny zakończyć się w ciągu 13 miesięcy.

Nagranie z sesji można obejrzeć tutaj.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: