Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szydełko nie gryzie

Robótki ręczne potrafią wciągnąć na dobre. Są idealnym sposobem na nudę, sprawiają radość, cieszą unikatowością. Niestety rzemiosła do realizacji których potrzeba rąk człowieka coraz bardziej odchodzą w niepamięć.

Ręcznie dziergane serwetki, gwiazdki i aniołki wykonane z koronki... mają niepowtarzalny urok. 

- Gotowe ozdoby można kupić w cepeliach i na świątecznym jarmarku, jednak największą radość sprawiają dekoracje wykonane samodzielnie – mówi Krystyna Chwastek z Pogwizdowa, która szydełkiem posługuje się perfekcyjnie – Niestety wraz z najstarszym pokoleniem odchodzi w niepamięć bogata tradycja... Tej sztuki od dziecka uczyła mnie moja babcia i mama. Ja "zaraziłam" tą pasją córkę... i na tym się skończyło, bo wnuczka o szydełkowaniu słyszeć już nie chce...

Na szydełkowaniu i robieniu na drutach zna się już mało kto...Będzie jednak okazja, żeby przypomnieć sobie parę prostych ściegów. Tajemnice prawych i lewych oczek...odkryje przed wszystkimi chętnymi Zamek Cieszyn.

- Warto wrócić do tej szlachetnej pasji - podkreśla Ewa Gołębiowska dyrektor Zamku Cieszyn - Coraz częściej owce pojawiają się na beskidzkich halach, niestety mało kto potrafi jeszcze robić na drutach i szydełku.

Rękawiczki, kopytka, ciepłe swetry... - będzie można wykonać własnymi rękami podczas warsztatów, które planuje zorganizować podczas zimowych ferii Zamek Cieszyn.  – Zimowy wypoczynek to idealny czas na spotkanie z rzemiosłem. Z zajęć skorzystać będzie mógł każdy chętny...mile widziani będą również panowie. Druty, szydełka i igły... pokażemy również haft krzyżykowy i prosty sposób haftowania na wełnie... - zdradza plany Ewa Gołębiowska.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: