Sztwiertnia z trzema punktami w finale, triumf Rzeszowianek w Drużynowym Pucharze Polski
11.05.2026 10:35
Tenisistki stołowe PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów, z Iloną Sztwiertnią w składzie, sięgnęły po tytuł w Drużynowym Pucharze Polski. Wychowanka Lesznianki wywalczyła w meczu finałowym aż trzy „oczka” dla triumfatorek.
Częstochowa była gospodarzem tegorocznego turnieju finałowego Drużynowego Pucharu Polski kobiet w tenisie stołowym. Do najlepszej „4” awansowały aktualne mistrzynie kraju, zawodniczki PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów. Tenisistki stołowe z Podkarpacia pokonały w półfinale Lewart AGS Lubartów, 4:1.
Z końcowego triumfu radowały się ostatecznie Rzeszowianki, które w finale zmierzyły się z Bebetto AZS UJD Częstochowa. Mistrzynie Polski zwyciężyły 4:2, a autorką aż trzech punktów dla triumfatorek była Ilona Sztwiertnia. Wychowanka Lesznianki Leszna Górna wywalczyła dwa „oczka” w grze pojedynczej, a hat-tricka skompletowała w deblu u boku Zuzanny Wielgos.
Drużynowy Puchar Polski w tenisie stołowym, turniej finałowy:
- półfinał: PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów – Lewart AGS Lubartów 4:1
- finał: PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów –Bebetto AZS UJD Częstochowa 4:2 (Ilona Sztwiertnia 2, Zuzanna Wielgos i debel Ilona Sztwiertnia/Zuzanna Wielgos – Emiko Taguchi 2)
Komentarze
0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów.
Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz
regulamin
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły:
33