35-lecie Straży Granicznej uczczono w Wiśle
Uroczystości rozpoczęło nabożeństwo, które sprawowali: cz. p.o. Ewangelickiego Biskupa Wojskowego ks. ppłk Tomasz Wola, Dziekan Ewangelicki Straży Granicznej ks. płk SG Kornel Undas oraz Kapelan Centrum Szkolenia SG ks. mjr SG Marcin Pysz. Po nabożeństwie uczestnicy złożyli wieniec przy postumencie ks. gen. Adam Pilch, który 16 lat temu zginął w Katastrofie smoleńskiej.
W wydarzeniu udział wziął również Komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej Andrzej Jakubaszek wraz z kadrą kierowniczą i funkcjonariuszami Komendy Głównej SG oraz Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Obecni byli także komendanci oddziałów i ośrodków szkolenia Straży Granicznej. W obchodach uczestniczyli również duchowni związani ze Strażą Graniczną, m.in. Dziekan Rzymsko-Katolicki ks. mjr SG Marcin Czuchraniuk oraz Kapelan Śląskiego Oddziału SG ks. por. SG Piotr Marciniak.
Obchody w Wiśle były częścią ogólnopolskich uroczystości związanych ze Świętem Straży Granicznej, organizowanych także przez Śląski Oddział Straży Granicznej.Podczas wydarzenia obecny był Poczet Sztandarowy Straży Granicznej, a oprawę muzyczną zapewniła Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej.
red.
Komentarze
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
33