Sztuka znów na podium

Chociaż druga runda włoskich mistrzostw Formuły 4 rozpoczęła się dla Kacpra Sztuki pechowo, to w trzecim wyścigu udało się młodemu kierowcy z Ustronia wywalczyć podium w klasyfikacji debiutantów.

Pisaliśmy: Sztuka przed drugą rundą włoskiej F4. Nowy trener kierowcy z Ustronia

– Pod koniec wyścigu, na 14. zakręcie zostałem dotknięty przez bolid rywala. Obróciło mnie i wypadłem poza tor. Zajęło mi trochę czasu żeby wydostać się ze żwiru i strata była znacząca. Wróciłem jako 23. i na tym miejscu zakończyłem zmagania - relacjonował pierwszy wyścig Sztuka.

W drugim i trzecim starcie na włoskim torze Misano poszło mu jednak zdecydowanie lepiej - zajął kolejno 13. i 11. lokatę (oraz piątą i trzecią w kategorii "rookie"). - Jestem zadowolony z całego weekendu w Misano. Poprawiłem wynik w kwalifikacjach w stosunku do pierwszej rundy i myślę, że możemy powalczyć o punkty na Vallelundze - dodaje kierowca AS Motorsport.

Wszystkie trzy wyścigi były bezpłatnie transmitowane w sieci:

Kolejna runda włoskich mistrzostw Formuły 4 odbędzie się w ostatni weekend czerwca.