Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Pomóżmy w projekcie „Budujemy Przestrzeń Opatrzności”

Większość skoczowian zna to miejsce w Skoczowie na ul. Mickiewicza obok „biszkoptowego ronda”. To właśnie tam znajduje się Dom dla 39 niepełnosprawnych chłopców.

Dom prowadzony jest przez Siostry Służebniczki Dębickie oraz osoby zaangażowane w niesienie pomocy niepełnosprawnym intelektualnie. Projekt „Budujemy przestrzeń opatrzności to budowa Domu dla 48 chłopców – dla już mieszkających w Skoczowie i dla 9 nowych. Obecnie chłopcy mieszkają w dwóch budynkach: zabytkowym z 1910 r. – 23 podopiecznych i w wynajmowanym budynku oddalonym o kilkaset metrów od głównego budynku mieszka 16 chłopców. Dom szczególnie ten zabytkowy jest całkowicie nie funkcyjny do prowadzenia takiego dzieła. Wiąże się to z licznymi problemami takimi jak: wysokie pomieszczenia, słabe zaplecze sanitarne, duże odległości pomiędzy pokojami mieszkalnymi, brak pomieszczeń do zabaw, terapii i rehabilitacji, izolatek dla chorych,itp.

- Przestrzeń, która ma powstać będzie przeznaczona dla wyjątkowych chłopców ze Skoczowa. Każdy z nich mimo zmagań ze skutkami związanymi z niepełnosprawnością jest dla nas Skarbem nie do końca jeszcze odkrytym. Chociaż wymagają wsparcia i towarzyszenia im w podążaniu przez życia szlak są dla nas darem i zadaniem. Tworzymy z nimi codzienność poprzez obecność przy najdrobniejszych czynnościach życiowych po zachwyt nad umiejętnościami wykraczającymi daleko poza horyzonty osób zdrowych ( jak dumnie o sobie myślimy) – czytamy na stronie projektu.

Obecnie „Budowa przestrzeni opatrzności” jest na etapie opracowania projektu wraz z pozyskiwaniem pozwoleń i uzgodnień co do warunków w zaplanowanej lokalizacji. Dom będzie w sąsiedztwie obecnie istniejącego budynku wpisanego w rejestr zabytków Skoczowa co nie ułatwia zadania. W obecnie istniejącym budynku pozostaną: kaplica, biura, kuchnia, pralnia oraz powstaną pomieszczenia do celów terapii i rehabilitacji a także gabinety dla specjalistów. Pierwszy etap to koszty projektu i wykonania fundamentów – to koszt 900 000 zł .

Siostry, pracownicy oraz chłopcy z niepełnosprawność liczą na wsparcie osób, którym na sercu leży pomoc osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Jak można to zrobić? Sposobów jest kilka:
- Poprzez wypełnienie formularza, który znajduje się na stronie projektu https://przestrzenopatrznosci.pl/ i kliknięcie przycisk "Wpłać", Następnie zostaniesz przeniesiony do płatności internetowych,  wykonując TRADYCYJNY PRZELEW, czy  licytując twórczość podopiecznych domu. Można także zamówić figurkę bł. Edmuda, które wykonują podopieczni na zajęciach terapii zajęciowej.

Zapraszamy wszystkich do udziału w projekcie Przestrzeń Opatrzności. Chłopcy ze Skoczowa z utęsknieniem czekają na swój nowy dom. Więcej informacji związanych z projektem znajdziemy na wcześniej wspomnianej stronie: https://przestrzenopatrznosci.pl

AK, DPS

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: