Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szpitalne procedury z jakością

O tym czy szpital dobrze leczy – oceniają to pacjenci. Czy jest dobrze zarządzany, a procedury medyczne są na właściwym poziomie – komisja z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Od kilku dni cieszyński Szpital Śląski może chwalić się certyfikatem, który przyznała mu właśnie ta komisja.

Co oceniano? Wszystko. „Aby otrzymać akredytację placówka musi spełnić zbiór kryteriów w piętnastu działach w sumie 221 standardów” – tłumaczy Jerzy Henig dyrektor Centrum Monitorowania Jakości. Cieszyński szpital przeszedł całą, trwająca dwa lata procedurę. 

 
 
Ocena jest dobrowolna a system ten funkcjonuje na całym świecie. „Więc posiadając ten certyfikat pacjent powinien mieć pewności leczenia w dobrych warunkach” – dodaje Henig. To też ocena przygotowania na zdarzenia nieprzewidziane, wypadki masowe i sytuacje ekstremalne.
 
 
„W ciągu dwóch lat, kiedy staraliśmy się o certyfikat uporządkowaliśmy wszystkie procedury” – dodaje dyrektor cieszyńskiej placówki Anna Bednarska-Czerwińska. „Choć w wielu przypadkach sam pacjent nie zobaczy różnicy – to ogólnie wszystko to jest dla jego dobra” – przekonuje Czerwińska.
 
 
Czy jednak certyfikat, który szpital zdobył pomoże w negocjacjach z NFZ? To pytanie jak na razie pozostaje bez odpowiedzi. W szpitalu mają nadzieję, że jednak wpływ pozytywny to będzie miało.
 
 

Jan Bacza

źródło: Radio90
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: