Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szpital zagra z orkiestrą

Szpital Śląski w Cieszynie, podobnie jak w ubiegłym roku, przyłącza się do Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeszcze przed Finałem szpitalni wolontariusze przeprowadzą zbiórkę wśród pracowników i pacjentów. Zaś 12 stycznia, w dzień Finału w szpitalu będzie gościć ratownicza gra miejska.

12 stycznia (niedziela), w dzień 22. Finału WOŚP warto być w Cieszynie, warto też pojawić się... w Szpitalu Śląskim: - W sali konferencyjnej w przy głównym wejściu do Pawilonu Diagnostyczno-Zabiegowego (od parkingu przy ul. Chrobrego) zostanie zorganizowany jeden z punktów kontrolnych ratowniczej gry miejskiej, w trakcie której uczestnicy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz uzyskać nową wiedzę dotyczącą udzielania pierwszej pomocy. Przy głównym wejściu będzie również umiejscowione stoisko, gdzie personel Oddziału neonatologicznego i geriatrycznego będzie zachęcał do wsparcia akcji - opisuje Dariusz Babiak z Biura promocji zdrowia i marketingu Szpitala Śląskiego w Cieszynie.

Dzięki ubiegłorocznej akcji WOŚP cieszyński szpital wzbogacił się o sprzęt o wartości przekraczającej 300 tysięcy. Były to między innymi: nowoczesny aparat USG, fotele kąpielowe, łóżka sterowane elektrycznie, materace przeciwodleżynowe, wózki inwalidzkie czy spirometr z komputerową spirometrią. Od początku grania WOŚP przekazała Szpitalowi Śląskiemu dary o łącznej wartości 946 tys. zł.

- Na przekazanie urządzeń o podobnej wartości czeka również Oddział neonatologiczny. Dary od orkiestry mają trafić na oddział już w lutym br. W ramach tegorocznego Finału "Orkiestra" będzie zbierać środki na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów - podaje Babiak.

6 listopada 2013 r. w Szpitalu Śląskim przebywali zaś przedstawiciele Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Wizyta była związana z kręceniem materiału promocyjnego, dotyczącego wyposażenia oddziałów geriatrycznych w sprzęt przekazany przez WOŚP. Efekt pracy ekipy filmowej będzie emitowany w telewizji podczas 22. Finału WOŚP w dniu 12 stycznia 2014 r. - mówi pracownik szpitala.

(red.)

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: