Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szóstoklasiści mogą już odetchnąć

Około 375 tysięcy szóstoklasistów w całej Polsce przystąpiło dzisiaj do pisemnego sprawdzianu. Dla uczniów kończących naukę w szkole podstawowej to pierwszy tak poważny test.

Dzisiejszy dzień (5 kwietnia) nie należał do łatwych, wielu osobom będzie się on długo kojarzył ze stresem, który przeżywali nie tylko uczniowie, ale również ich rodzice. Równo o godzinie 9.00 rozpoczął się  sprawdzian szóstoklasisty - ważny egzamin w życiu ucznia. W tym roku do sprawdzianu na zakończenie szkoły podstawowej z województwa śląskiego przystąpiło około 41 575 szóstoklasistów.

- Test był łatwy, ale stres wziął górę i bardzo się denerwowałam – mówi Justyna Kowalska uczennica jednej z cieszyńskich szkół - Uczniowie musieli opisać znaczek z podobizną Friedricha Gaussa. Jednym z zadań było też napisanie zaproszenia dla dyrektora na wystawę znaczków. Najwięcej zadań było z matematyki i języka polskiego. Nie pamiętam, żeby któreś dotyczyło  pytań przyrodniczych.

Uczniowie przyznają, że test poszedł im dobrze, na wyniki będą musieli jednak nieco poczekać, bo te spodziewane są w okolicach 15 czerwca. Jednak, co ważne tego testu na zakończenie szkoły podstawowej nie można nie zdać. Wystarczy do niego przystąpić. Przystąpienie do niego jest warunkiem tego, aby szkoła podstawowa została ukończona.

A teraz... szóstoklasiści mogą już odetchnąć z ulgą. Arkusze egzaminacyjne pojechały do Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, teraz trafią do rąk egzaminatorów. Test pisany od 2002 roku test jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów klas szóstych szkół podstawowych.

- Pierwszy ważny test uczniowie mają już za sobą, przed nimi jednak kolejne, bo jeszcze czeka ich gimnazjalny i maturalny – uśmiecha się mama Justyny.

 

BsK

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: