Szósta wygrana z rzędu!

Stalownicy brną w zwycięskiej serii! We wtorkowe popołudnie poradzili sobie z Hradcem Kralove, 3:1. Podopieczni Vaclava Varadi zajmują drugą pozycję w Tipsport Extraligi.

Trzyniec świetnie wstąpił do dzisiejszego spotkania, bo już w 2. minucie Doudera otworzył wynik meczu. Stalownicy chwilę później grali w przewadze, ale zamiast ją wykorzystać to inkasowali. Po tym jak Rakos stracił krążek, hokeiści Hradca wyprowadzili kontrę, którą zakończył Dragoun. W pierwszej tercji, gospodarzom jeszcze sprzyjało nieco szczęścia, bo Vincour i Chalupa trafili tylko konstrukcję bramkową.

Druga część spotkania padła już łupem Stalowników. Ondrej Krajicek pokonał, w 34. minucie, golkipera Hradca i Trzyniec objął prowadzenie. Goście mieli, w ostatnich dziesięciu minutach spotkania, do dyspozycji dwie gry w przewadze. Ale żadną z nich nie wykorzystali. Pod koniec meczu, hokeiści Hradca spróbowali grę bez bramkarza. Jednak Martin Adamsky posłał krążek do odkrytej bramki i ustalił końcowy wynik – 3:1.

- Chciałbym podziękować moim zawodnikom za dzisiejszy występ, który od początku był bardzo dobry. Chociaż Hradec miał tylko pięć strzałów w pierwszej tercji, to dwa razy uratował nas słupek. Gdyby z tego strzelili gola, mógł być przebieg całego spotkania zupełnie inny. Dzisiaj jeździły nam nogi, dobrze się poruszaliśmy i podążaliśmy za trzema punktami. Mieliśmy sporo okazji, a przeciwko tak dobrej drużynie, jaką jest Hradec, moi podopieczni udowodnili, że chcą kontynuować tę zwycięską serię - przyznał Vaclav Varada, na pomeczowej konferencji prasowej.

Trzyniec wywalczył trzy punkty i na koncie ma ich już 37. Tyle samo co trzecie w tabeli, Vitkovice, oraz lider Tipsport Extraligi, Liberec. Stalownicy kolejne spotkanie rozegrają w piątek i znowu w Werk Arenie, w której dojdzie do derbów. Do Trzyńca przyjadą hokeiści wcześniej wspomnianych Vitkovic.