Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szopka czeka na wielką Miłość

Wielbłąd Czesio leniwie gryzie marchewkę. Osiołek Pawełek zaczepia kucyka, który nie może zorientować się w strumieńskiej, betlejemskiej rzeczywistości. Cicho siedzą też ptaszki św. Franciszka. Dopiero w Wigilię o północy wszyscy oznajmią, że Chrystus przyszedł na świat.


Żywa szopka w Strumieniu to już tradycja. Co roku dzieło mieszkańców Strumienia odwiedzają setki turystów. Każdy, chce odkryć tajemnicę Bożego Narodzenia zamkniętą w Strumieńskim Betlejem.


Szopka przy Sanktuarium św. Barbary w Strumieniu czeka na uroczystą inaugurację. – Uroczyste otwarcie Strumieńskiego Betlejem nastąpi w Wigilię o północy – zapowiada ks. Oskar Kuśka, proboszcz Parafii pw. Św. Barbary w Strumieniu. Wtedy też w szopce pojawi się prawdziwa, żywa święta rodzina, a Strumieńskie Betlejem uroczyście otworzy swoje drzwi dla odwiedzających.


Żywą szopkę będzie można zwiedzać codziennie do 13 stycznia w godzinach od 8.00 do 21.00.


Już w drugi dzień świąt -26 grudnia o godz. 9.30 i 11.00 wystąpi Zespół, "Pilsko" z Żywca, który przy żłóbku będzie kolędował Dzieciątku. W Święto Trzech Króli zostaną wystawione też jasełka, a przy żłóbku kolędować będzie Grupa Teatralna ze Zbytkowa oraz Zespół Regionalny z Koniakowa. Nie zabraknie też dzieci i młodzież z całej gminy Strumień.


13 stycznia na zakończenie żywej szopki odbędzie się ekumeniczny koncert kolęd, wystąpi też zespół Strumień.


Nad przygotowaniem Strumieńskiego Betlejem pracowali mieszkańcy Strumienia. W Strumieńskim Betlejem znajdziemy popularnego wielbłąda Czesia, są strusie, alpaki, jelenie i daniele, konie, kucyki i osiołek Pawełek. Nie brakuje też woliery dla ptaków i zagrody kóz i owiec. Do zaglądnięcia do Strumieńskiego Betlejem zachęca anioł, który rozbłyska tysiącami światełek.
Betlejem przy Sanktuarium św. Barbary przygotowali emerytowani górnicy, członkowie parafialnego Bractwa św. Barbary, ministranci, lektorzy oraz liczne rodziny.


Dorota Kochman

ZOBACZ FOTOREPORTAŻ

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: