Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szlachetna paczka

Po raz dziesiąty w Polsce, a na Śląsku już po raz piąty, rusza Akcja Szlachetna Paczka, której organizatorem jest Stowarzyszenie Wiosna z Krakowa. Do 15 września trwać będzie rekrutacja Liderów Rejonów Szlachetnej Paczki, którzy pomogą w organizacji tegorocznej akcji w województwie śląskim.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja pomocy ludziom, którzy żyją w niezawinionej biedzie. Każdy z darczyńców może wybrać konkretną rodzinę, dla której przygotuje SZLACHETNĄ PACZKĘ.  W 2010 roku do akcji przyłączyło się 112 tysięcy darczyńców. Wartość przygotowanych przez nich PACZEK to aż 6,5 mln złotych.

Akcję pomagało zorganizować 5 tysięcy wolontariuszy. SZLACHETNĄ PACZKĘ wspierali między innymi Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska, Grzegorz Turnau i siostry Radwańskie.

- Szukamy ludzi, którzy potrafią organizować i kierować pracą innych. Liderom rejonu powierzamy bardzo ważne zadanie – skoordynowanie działania mniejszych grup wolontariuszy i zorganizowanie akcji w środowisku lokalnym.  To wielka odpowiedzialność, ale też duże wyzwanie. Warto się sprawdzić – wyjaśnia Aneta Nowak Koordynatorka Regionalna w województwie śląskim

Akcja jest okazją do zdobycia doświadczenia w zarządzaniu, a przede wszystkim szansą na realną pomoc ludziom, którzy jej potrzebują Więcej informacji na stronie www.szlachetnapaczka.pl

Kontakt:  
Aneta Nowak – Koordynatorka Regionalna w województwie śląskim
anetanowak.knurow@o2.pl; 609 108 694  / lub slaskie@wiosna.org.pl

 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: