Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szkoły na czas

Zaplanowane remonty i inwestycje bazy szkolnej w Cieszynie realizowane są  zgodnie z planem, nie zgłaszano zagrożeń terminu zakończenia realizacji.

W bieżącym roku wszystkie szkoły podstawowe otrzymały w ramach rządowego programu „Radosna szkoła” jednorazową dotację (łącznie 66 000 zł) za urządzenie miejsc zabaw dla dzieci najmłodszych, tj. wyposażenie świetlic. Program będzie kontynuowany aż do 2014 roku z tym, że szkoły podstawowe będą mogły uzyskać jeszcze dodatkowe środki na utworzenie szkolnych placów zabaw.

W celu zagwarantowania uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków nauki, w okresie wakacji prowadzone są w zależności od potrzeb okresowe przeglądy: instalacji elektrycznej, szczelności instalacji gazowej, przewodów wentylacyjnych, dźwigów towarowych i osobowych, systemu monitoringu budynku szkoły, pomocy naukowych i wyposażenia oraz pomiar natężenia światła itp. Według oświadczeń dyrektorów placówek, baza szkolna będzie należycie przygotowana przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Nadal trwają prace przy boisku Szkoły Podstawowej nr 7 w Cieszynie. Boisko do gry w koszykówkę zostało utworzone w większości w czynie społecznym. Od początku czyli od projektowania, dyrekcja załatwiała administracyjne sprawa związane z uzyskaniem zezwoleń i uzgodnień. Resztę spraw wzięli na siebie w głównej mierze rodzice i sympatycy szkoły dając materiały i siłę roboczą.

- Społeczność Krasnej jest z tego znana, że ludzie potrafią się mobilizować i jednoczyć przy dużych akcjach, tak było w przypadku strażnicy OSP i przy budowie kościoła. Może wyjść z tego kolejna fajna inicjatywa, przy naszym niewielkim dofinansowaniu. Nie planowaliśmy tego boiska ze względu na szczupłość środków w budżecie – podkreśla Jan Matuszek zastępca burmistrza.
 

(bsk)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: