Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szkoła - wątpliwości rodziców

W minioną sobotę (2 kwietnia) w Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Cieszynie odbył się Dzień Otwarty dla dzieci i ich rodziców.  To spotkanie z pewnością pomogło wielu osobom w podjęciu ważnej decyzji, jaką jest wcześniejsza edukacja szkolna dziecka.

Dzień Otwarty w PPP cieszył się dużym zainteresowaniem, Rodzice wraz z dziećmi licznie zgłosili się, by uzyskać rzetelną informację i skorzystać z konsultacji. Chyba nikt nie spodziewał się tak dużej frekwencji.

Do spotkania w  Poradni Psychologiczno -Pedagogicznej zaproszeni zostali rodzice  dzieci 5 i 6-letnich, którzy mieli wątpliwości, czy posłać swoje dzieci do szkoły. Głównym celem akcji było rozpowszechnienie wiedzy na temat "dojrzałości szkolnej" dzieci. Podczas gdy rodzice uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym zagadnień z zakresu "Gotowości szkolnej 6-latka", dzieci miały okazję wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników poradni. Ponadto rodzice mogli również  porozmawiać indywidualnie z psychologiem, pedagogiem lub logopedą .

 -... Nie ważne jest to czy dziecko zna literki, czy ich jeszcze nie zna, ale ważne jest to w jaki sposób się zachowuje. Warto zapytać pań w przedszkolu, jak dziecko radzi sobie w sytuacjach stresowych, jak wyglądają jego relacje z rówieśnikami, czy współuczestniczy w grupie. To są bardzo ważne informacje... to my podejmujemy decyzje -  podkreśliła mgr Ewa Nowińska omawiając gotowość szkolną dzieci.

Pomocą i wsparciem służyli również mgr Dorota Gibas, mgr Tomasz Brawański, mgr Barbara Cieślar, mgr Małgorzata Krótki, mgr Renata Twardowska, mgr Maria Konieczna. - Nie podjęliśmy jeszcze z mężem ostatecznej decyzji, czy posłać Klaudię wcześniej do szkoły, cieszę się jednak, że mogłam uczestniczyć w dzisiejszym spotkaniu, bo uświadomiło mi ono kilka rzeczy i pozwoliło inaczej spojrzeć na  moje dziecko – mówi uczestniczka Dnia Otwartego.

 

BsK
 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: