Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szkoła w czasie pandemii

Już niebawem uczniowie powrócą do szkół, jednak będzie to zupełnie inny powrót. W dobie pandemii będzie trzeba przestrzegać zaleceń, które przygotowało Ministerstwo Edukacji Narodowej.


10 zasad dla uczniów przygotowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Czytamy w nich o tym, aby pozostać w domu kiedy wyraźne są objawy choroby, często myć ręce, nie dotykać oczu, ust i nosa, rezygnować z podania rąk na powitanie.

Ponadto uczniom zaleca się słuchać poleceń nauczyciela, używać wyłącznie własnych przyborów szkolnych, spożywać tylko swoje jedzenie i picie, a na przerwach unikać kontaktu z większa grupą uczniów.

Jeśli uczeń zaobserwuje objawy chorobowe – natychmiast ma o tym poinformować nauczyciela oraz przestrzegać zasad bezpieczeństwa nie tylko w szkole, ale także poza nią.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało plakaty informacyjne – wskazówki dla uczniów i rodziców, które pokazują podstawowe zasady zachowania bezpieczeństwa w szkole, w drodze do niej czy podczas spędzania wolnego czasu.
Na ministerialnej stronie TUTAJ, można także znaleźć odpowiedź na najczęściej zadawane pytania.

Przypomnijmy, że od nowego roku szkolnego o zamknięciu placówki, wprowadzeniu nauki zdalnej, bądź hybrydowej decyduje nie ministerstwo a dyrektor wraz z organem prowadzącym. Czytaj więcej na ten temat TUTAJ.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

5
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-25 17:01:46
krzysztof.mm: polskie szkoły już od 30 lat permanentnie działają w sytuacji epidemii r e l i g i o z y - wirusem tej z a r a z y zainfekował pod naciskiem episkopatu i przezeń wręcz szantażowany ówczesny rząd Mazowieckiego, łamiąc przy okazji konstytucję - zapłaciliśmy kościelnemu m o n s t r u m przez ten czas kilkadziesiąt m i l i a r d ó w złotych, i o to mu głównie chodziło, religia wyparła z programów nauczania nauki ścisłe i przyrodnicze, opłakane skutki tej sytuacji widzimy co dnia - jedyna pociecha w tym, że t r u c i c i e l na naszych oczach z d y c h a, sprawdza się przysłowie "kradzione nie tuczy"
2020-08-26 13:56:36
peter129: https://www.youtube.com/watch?v=jVx0XLUTVHc
2020-08-26 14:01:40
peter129: https://www.youtube.com/watch?v=7Bbp-rdlv60 jaka pandemia? :)))
2020-08-26 14:20:43
peter129: Krzysztof z całym szacunkiem komentarz "bardzo w temacie":)))
2020-08-27 01:23:33
TO-I-TAMTO: @krzysztof.mm No, co fakt, to prawda. Nic dodać, nic ująć.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: