Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szkoła otwarta dla każdego

22 kwietnia w Zespole Szkół Ekonomicznych – Gastronomicznych w Cieszynie odbył się Dzień Otwarty Szkolnictwa Zawodowego zorganizowany dla uczniów szkół gimnazjalnych, ich nauczycieli i rodziców. Uczestnikom przedstawiono oferty szkół w roku szkolnym 2010/2011 oraz prezentację dotychczasowych osiągnięć i dorobku  poszczególnych placówek.

W  Zespole Szkół Technicznych odbyła się prezentacja ekologicznych metod wytwarzania energii, w ZSEG prezentacja firm symulacyjnych, a w Zespole Szkół Budowlanych – prezentacja prac przejściowych uczniów klas trzecich technikum.

- Podczas konferencji zaproponowałam wspólne zorganizowanie Dnia Otwartego. Uważam, że pomysł jest trafiony. Ulotki otrzymały wszystkie gimnazja w powiecie cieszyńskim. W dzisiejszym spotkaniu może uczestniczyć każda chętna  osoba. Wybór szkoły i zawodu to bardzo poważna decyzja – podkreśla Lilianna Zemła dyrektor ZSEG w Cieszynie dodając -W zeszłym roku uczeń, który był w Zespole Szkół Technicznych ucząc się zawodu mechanika przyszedł do nas informując, że chce zostać kucharzem i popełnił błąd wybierając inny zawód. W tej chwili chłopak ten bierze udział w różnego rodzaju konkursach zdobywając nagrody i znacznie się wyróżniając.  Myślę, że ten zawód daje mu ogromną satysfakcję.

Odwiedzający tego dnia szkołę mogli zobaczyć przygotowane przez ZSEG przedstawienie, które opowiadało o Katyniu. Na spotkanie przybyła również grupa z Anglii. Nie obyło się bez wymiany kulinarnych doświadczeń, Anglicy przygotowali dla polskich uczniów pudding z chleba, a ci dla swoich zagranicznych gości żurek śląski, kotlet schabowy i sałatkę jarzynową. Dzień Otwarty w ZSEG zakończył się debatą pt.: „Dlaczego młodzież nie czyta lektur ?“.
 

(bsk)

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: