Sześć meczów i sześć zwycięstw

Stalownicy nie zwalniają tempa i w piątkowy wieczór odnieśli szóste zwycięstwo w tym sezonie, pokonując Olomouc – 5:2. Hokeiści spod Jaworowego awansowali na trzecie miejsce w Tipsport Extralidze.

Stalownicy świetnie rozpoczęli piątkowe spotkanie i w pierwszej tercji na listę strzelców wpisali się Martin Gernat, Patrik Hrehorcak oraz Matej Stransky (przyp. red. – dla 27-latka to już siódme trafienie w tym sezonie). - Jesteśmy zadowoleni. Niestety, przy prowadzeniu 3:0 straciliśmy koncentrację. Goście zdołali odrobić dwie bramki i zdramatyzowali jeszcze spotkanie – przyznał Marek Zadina, asystent Vaclava Varadi.

- Na szczęście w ostatniej tercji zdołaliśmy znowu odskoczyć. Następnym razem nasi zawodnicy muszą inaczej podejść do meczu. Dzisiejsze spotkanie kosztowało nas sporo sił – dodał.

Trzyniec awansował na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Stalownicy następne spotkanie rozegrają w najbliższą niedzielę, a do Werk Areny przyjadą hokeiści Zlina, którzy obecnie plasują się na dziewiątym miejscu.