Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Szeroki chodnik dla bezpieczeństwa

Choć odcinek drogi to niewielki – ale ważny pod względem natężenia ruchu pieszych i bezpieczeństwa. Szeroki chodnik, który powstał właśnie przy ul. Kościelnej w Jasienicy, poprawi sytuację – zapewnia Wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Nowy, szeroki chodnik na 2 metry powstał wzdłuż ul. Kościelnej w Jasienicy pomiędzy kościołem rzymskokatolickim św. Jerzego a nową częścią cmentarza parafialnego.

Chodnik to najważniejsza część tej inwestycji, bo przy okazji została poszerzona też jezdnia na tym odcinku do 5 metrów. Całość znacząco poprawiła bezpieczeństwo, przede wszystkim pieszych. To ważne, bowiem z tego odcinka korzystają zarówno wierni, zmierzający na msze święte, jak i osoby udające się na cmentarz – wyjaśnia wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Wójt zwraca uwagę, że choć ruch na ul. Kościelnej przybiera duże natężenie tylko okresowo, to właśnie w takich godzinach przejeżdżające samochody stanowiły duże zagrożenie dla pieszych. Dobudowanie chodnika znacznie tę sytuację poprawiło.

Jak zauważają jasieniccy włodarze, wraz z poszerzeniem drogi i budową chodnika dodatkowo trzeba było przestawić pięć istniejących słupów oświetlenia ulicznego, a także przełożyć sieć teletechniczną. Chodnik został wykonany z kostki brukowej.

Całość prac kosztowała 321 619,04 zł, została wykonana podczas wakacji.

 

Red.

źródło: ox.pl
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: