Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szczyrk: Prezydent na nartach

Wisłę kochają celebryci, znane z telewizyjnego ekranu gwiazdy. W Beskidach na nartach szalał też Prezydent Polski Bronisław Komorowski. Białego szaleństwa skosztował również prezydent niemieckiego Zetel - miasta partnerskiego Szczyrku. Po urlopie przywózł ze sobą ... budkę na ptaki.

Plebania księdza Jana Byrta jest otwarta dla wielu przyjaciół. Przez ostatni tydzień uroki Szczyrku i beskidzkich miejscowości podziwiali goście z Zetel - miasta partnerskiego Szczyrku.


- Mieszkańcy nadmorskiego Zetel odwiedzają Szczyrk, a górale każdego roku odwiedzają swoją partnerską miejscowość nadmorską Zetel -
opowiada ks. Jan Byrt, pastor parafii w Szczyrku Salmopolu. -  W tym roku Burmistrz Miasta Zetel Heiner Lauxterman przyjechał z przyjaciółmi do Szczyrku na urlop narciarski. Był zachwycony pogodą i trasami narciarskimi - mniej naszymi wyciągami, ale i tak mimo starych wyciągów stwierdził, że nasze gronii i trasy narciarskie są nieporównywalne z żadnymi innymi w Polsce - dodaje ks. Jan.


Grupa zwiedziła beskidzkie miejscowości - Wisłę, Istebną, Koniaków, Żywiec. Byli też w Cieszynie i Krakowie.-  Na koniec swojej wizyty część grupy otrzymała z Parafii Ewangelickiej w prezencie budki dla ptaszków z projektu 500 budek dla ptaszków na 500 lecie Reformacji 1517-2017, by powiesić w partnerskim mieście Zetel- dodaje ks. Byrt.
500 budek dla ptaków to kolejny projekt, który ma przypominać o wielkim jubileuszu 500-leciu Reformacji. Do tej pory ks. Jan Byrt rozdał 97 budek   - kilkanaście powieszono też w przyparafialnym ogrodzie.
 

KOD

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: