Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szczurek-Błachowicz będzie dyskusja

Mieczysław Szczurek i Wojciech Błachowicz będą rozmawiać przed kamerami.Organizator zbierania podpisów ws. referendum dotyczącego odwołania Burmistrza Cieszyna i sam Burmistrz będą mogli wyłożyć swoje racje przeciwnej stronie w jednej z lokalnych telewizji.

Przypomnijmy, w lipcu na Facebooku powstała strona "Referendum w sprawie odwołania burmistrza miasta Cieszyna" (Pisaliśmy: Będzie referendum w Cieszynie?), a 22 października do ratusza wpłynęło pismo, w którym Wojciech Błachowicz w imieniu - jak powiedział w rozmowie z naszym dziennikarzem, Łukaszem Grzesiczakiem - "mieszkańców naszego miasta, którzy są niezadowoleni i zawiedzeni efektami pracy obecnych władz Cieszyna" złożył wniosek o przeprowadzenie referendum w tej sprawie. 12 listopada rozpoczęło się zbieranie podpisów pod wnioskiem, potrwa do połowy grudnia, organizatorzy muszą zebrać  2796 - to wymagane 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców Gminy Cieszyn (Zobacz: 2796 trosk Szczurka). Organizatorzy referendum podają 8 argumentów za odwołaniem burmistrza Mieczysława Szczurka. Są nimi: (1) kurczący się rynek pracy w Cieszynie, (2) konieczność emigracji za pracą, (3) stan cieszyńskiego dworca kolejowego i autobusowego, (4) stan dróg, (5) decyzje kadrowe burmistrza, (6) ucieczka imprez festiwalowych z miasta, (7) brak przychylności i otwartości władz na pomysły mieszkańców oraz (8) brak rozwoju miasta.

Jak dotąd Burmistrz nie komentował sprawy referendum, poza oświadczeniem, że "Zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z dn. 15 września 2000 r. o referendum lokalnym, burmistrz niezwłoczne potwierdzi na piśmie otrzymanie powyższego wniosku. Prześle również wnioskodawcy informację o liczbie mieszkańców uprawnionych do głosowania" oraz że "dopilnuje, by "wszystko odbywało się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i bez zbędnej zwłoki” (Zobacz: Referendum. Stanowisko ratusza). Tym razem postanowił jednak wypowiedzieć się  w tej sprawie.

-  Burmistrz otrzymał zaproszenie od jednej z lokalnych telewizji na rozmowę przed kamerami na temat przygotowywanego przez grupę mieszkańców referendum. Rozmowa ma dotyczyć obecnej sytuacji w Cieszynie, problemów z jakimi borykają się władze miasta przy realizacji inwestycji związanej z przebudową kanalizacji, stanie dróg w centrum miasta oraz nastrojów w związku z pomysłem przeprowadzenia referendum lokalnego zmierzającego do odwołania burmistrza. Adwersarzem Mieczysława Szczurka będzie Wojciech Błachowicz, pełnomocnik inicjatora referendum - informuje ox.pl Edyta Subocz, rzeczniczka cieszyńskiego magistratu.  

Burmistrz Cieszyna, Mieczysław Szczurek jest nastawiony na interesującą rozmowę: - Mam nadzieję, że będzie to ciekawa dyskusja. Niestety, nie miałem dotychczas okazji poznać pana Wojciecha Błachowicza, nigdy wcześniej nie rozmawialiśmy, nie miałem zatem sposobności usłyszeć jego argumentów. O wszystkich działaniach inicjatorów referendum dowiaduję się z mediów. Cieszę się więc, że będziemy mogli się spotkać i porozmawiać. Chciałbym, aby ta rozmowa była merytoryczna i opierała się na konkretnych, mocnych argumentach.


Pisaliśmy:

Cieszyn: wniosek o referendum

Czy nam potrzeba referendum?

Referendum. Stanowisko ratusza

Błachowicz: To krzyk rozpaczy

2796 trosk Szczurka

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: