Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Oddaj buta!

Niecodzienną akcję organizuje Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej 'BYĆ RAZEM' w Cieszynie. Aby pomóc najbiedniejszym, do 5 grudnia zbierane będą... buty. Ale organizatorzy proszą też o inne upominki dla dzieci.
Stowarzyszenia Pomocy Wzajemnej „BYĆ RAZEM” w Cieszynie organizuje równolegle dwie akcje, dzięki którym pomoc otrzymają najbardziej potrzebujący. Pierwsza z nich, to zbiórka podarunków mikołajkowych. Wszystkie zebrane prezenty trafią do dzieci z naszego Domu Matki i Dziecka oraz do dzieci, które biorą udział w warsztatach przeprowadzanych przez stowarzyszenie. - tłumaczy Ewelina Pustówka z 'Być Razem'.
 
O co proszą organizatorzy? Przede wszystkim o przybory szkolne i artykuły papiernicze. Prosimy też o artykuły higieniczne, kosmetyki i inne artykuły dla dzieci takie jak: szampony, kremy, pasty i szczoteczki do zębów, mydła, pomadki ochronne do ust. To wszystko jest potrzebne i się przyda. - dodaje Pustówka. Ale też mile widziane są słodkie upominki i zabawki dla najmłodszych.
 
Akcja zbierania podarunków potrwa do 5 grudnia. Podarunki można zastawiać w następujących miejscach; CEPiT „KONTAKT” ul. Ks. Janusza 3, Centrum Edukacji Socjalnej ul. Błogocka 30 oraz w Powiatowym Ośrodku Wsparcia ul. Mała Łąka 17a.
 
Warto zaznaczyć, że w tym roku do akcji włączają się również studenci Uniwersytetu Śląskiego, tutaj zbiórka odbędzie się 4 grudnia. Prezenty dla dzieci zbierane będą również pośród urzędników w urzędzie miejskim oraz w starostwie.
 
To nie muszą być gotowe paczki, niech ktoś da to, co może. Przedmioty nie muszą być zapakowane, ze wszystkich darów później będziemy przygotowywać paczki – mówi Pustówka. Co roku z tej formy wsparcia korzysta około osiemdziesięciu dzieciaków. Zebrane prezenty zostaną przekazane dzieciom 6 grudnia.
 
Równolegle organizatorzy przygotowali także akcję – „Oddaj Buta!”. Zapewne każdy z nas ma buty, w których już nie chodzi. Prosimy, podzielcie się nimi z tymi, którzy ich potrzebują – apeluje Pustówka. Jakie buty są zbierane? Wszystkie. I eleganckie, i te zimowe, ale i sandały czy sportowe. Ważny jest każdy rozmiar buta. Trafią one nie tylko dla dzieci, ale i do mieszkańców domów m.in. Centrum Edukacji Socjalnej stowarzyszenia 'Być Razem”. Ta akcja trwa od 2 do 6 grudnia. Buty można przekazywać w tych samych miejscach gdzie paczki świąteczne dla dzieci.
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: