Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szczęscie jest mocniejsze

Przewrotnie rozpoczął się cieszyński Freestyle City Festival. Przewrotnie - bo od konferencji "Ekstremalnie sprawni - Niepełnosprawni". Konferencja, która łamie wszelkie stereotypy dotyczące niepełnosprawności osób niepełnosprawnych.
 

Jestem praktycznie jedyną osobą w Polsce, która zajmuje się sportem ekstremalnym osób niepełnosprawnych - mówi o sobie Małgorzata Kelm - moderatorka i pomysłodawczyni konferencji.
O niepełnosprawnych rzadko się mówi, jeszcze rzadziej o ich sporcie. Sport ekstremalny ludzi niepełnosprawnych? Coś takiego istnieje? Jak najbardziej - przekonuje Kelm. Wszystko zaczęło się dziesięć lat temu - dodaje. Dyscypliny ekstremalne zawsze mnie pociągały, studiowałam fizjoterapię na katowickim AWFie. Zbierając materiały do pracy magisterskiej postanowiła nie być kolejną osobą, która pisze nudny temat. Wybrałam właśnie sport ekstremalny osób niepełnosprawnych. To jest czas żeby z tym tematem nareszcie w naszym kraju ruszyć - przekonuje Kelm.
Sport niepełnosprawnych jest niebezpieczny dla nich? Oczywiście - ale poczucie szczęścia jest mocniejsze - zauważa.
 
 
Wypadek miałem kilkanaście lat temu, przedtem jednak czynnie uprawiałem sport - mówi Jarosław Rola z Miłkowa k. Jeleniej Góry. Do poruszania się na co dzień używa wózka. Do jazdy w górach i ciężkim terenie mam specjalny rower, który sam zaprojektował. Przed laty jeździłem na nartach, teraz, po wypadku nie uważam, że jeżdżę gorzej -dodaje.
 
 
Jan Bacza
źródło: RADIO 90
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: