Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Prędkość, adrenalina, rywalizacja

Organizatorzy II Edycji Freestyle City Festival, która odbywa się w Cieszynie w dniach od 12 – 14 sierpnia obiecywali, że będzie szybko, głośno i ekstremalnie. I tak właśnie jest.

W sobotę (13 sierpnia) "ruszyły" zawody Modeli RC HPI Challenge. Tym razem miejscem spotkania uczestników oraz miłośników spalinowych rajdówek jest cieszyński amfiteatr przy ulicy 3 Maja w Cieszynie. Jeszcze jutro (14 sierpnia) będziemy mogli podziwiać umiejętności, precyzję i szybkość modelowych ścigaczy.

W tym roku na trasę zawodów Modeli RC został wybrany teren starego amfiteatru. To sprawiło, że zawody były nie tylko ciekawsze, ale i bardziej wymagające. Sobotnie wydarzenie przyciągnęło do Cieszyna fanów rajdówek. - Modele sterowane są radiowo. Nadajnik wysyła zakodowane komendy do odbiornika, który przekazuje je mechanizmom sterowania - wyjaśnia jeden z uczestników.  

O zawrotnej prędkości, jaką na każdym torze uzyskują "autek", które posiadają spalinowe silniki widzowie mogli przekonać się sami. - To naprawdę robi wrażenie – mówi Sławek Turbocz z Cieszyna, który przyszedł na zawody Modeli RC wraz z dwoma synami.

Trasa zawodów prowadzi po płaskim i stromym asfalcie oraz po nachylonych pod kątem 30 stopni trawiastych ścianach amfiteatru.  Jest więc tak, jak zapewniali organizatorzy, zawodnicy mają do pokonania bardzo  niekonwencjonalną trasę, ale przecież o to chodzi...  Ma być nieprzewidywalnie, z adrenaliną i zawrotną prędkością. 

Jeśli więc szukamy niezapomnianych wrażeń - zajrzyjmy do Cieszyna.  - Dodatkową atrakcją będzie również „Hill Climb" z ponad 30 metrowym podjazdem pod bardzo dużym kątem na śliskiej nawierzchni. Przewidujemy kategorie 2WD i 4WD, bez dodatkowych podziałów. Przewidziana nagroda to regionalny szlachetny trunek i niezapomniane emocje – informują organizatorzy.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: