Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szczepionkowi oszuści

Policja przestrzega, że na terenie kraju pojawiły się próby oszustw na zakup szczepionki na COVID19.

- Oszuści modyfikują znaną metodę wyłudzania pieniędzy „na wnuczka”, podając się za przedstawiciela służby zdrowia, bądź za członków rodziny i w ten sposób wyłudzają znaczne sumy pieniędzy. Przestępcy informują, że potrzebna jest pilna wpłata pieniędzy na leczenie bliskiej osoby, która znalazła się w szpitalu. Po przekazaniu gotówki okazuje się, że bliski nie był zarażony koronawirusem, a pieniądze przejęli nieznani sprawcy – informują mundurowi.

Pomimo licznych apeli policjantów i akcji profilaktycznych mających na celu ostrzeżenie przed oszustami, nadal odnotowuje się przypadki przekazywania przestępcom przez starsze osoby swoich oszczędności. Zaniepokojeni ludzie, którzy obawiają się zarażenia koronawirusem mogą stać się łatwo ofiarą takich oszustw.

W przypadku próby wyłudzenia pieniędzy, otrzymania "oferty" odpłatnego transportu na szczepienie, bądź propozycji przyjazdu służb sanitarnych do pacjenta do domu należy natychmiast zadzwonić na policję pod numer alarmowy 112.

Wiarygodne informacje znajdziemy na stronie www.gov.pl/web/szczepimysie

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-03-15 19:46:59
krzysztof mm: polska policja? raczej narodowa żałoba, niech się lepiej w mysiej dziurze chowa i nie pokazuje przez kolejne 10 lat - wczoraj ta tchórzliwa formacja dowodzona przez sługusów PiS, szemranych karierowiczów, stała w bezpiecznej odległości od tłumu kiboli w warszawie i atakowała ich komunikatami z megafonów - to ta sama policja, co na protestujące kobiety wysyła neoZOMOwców z gazem łzawiącym, antyterrorystów z pałkami teleskopowymi, co potrafi kilkusetosobowym kordonem otoczyć grupkę dziewczyn i w sile batalionu osłaniać norę kaczora przed pokojową manifestacją - tak bym zapytał lokalsów, nie wstyd wam za waszych kolegów i dowódców? a może wy też uganialiście się w Warszawie za kobietami i tą nieszczęsną babcią, pakowaliście je do waszych bud i rozwoziliście po całym województwie? ale podwyżki podobno dali, prawda to?
2021-03-15 20:46:29
hycel: POLAK POTRAFI, kota, psa przygarnąć, dobrą duszyczkę udawać, człowieka oszukać. "Leon Zawodowiec" kochał rośliny, ludzi zabijał.
2021-03-16 10:04:29
ktoś: Nie wiem, ludzie rodziny nie znają?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: