Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szczepionka dla seniora

Blisko 35 tysięcy złotych wyda w tym roku cieszyński urząd miejski na szczepionki dla osób starszych. Bezpłatnie przeciwko grypie będą mogli zaszczepić się osoby po 65 roku życia.
Za darmo przeciwko grypie będą mogli się zaszczepić mieszkańcy Cieszyna. Ale tylko ci, którzy mają powyżej 65 lat. To kontynuacja programu, który był realizowany w ubiegłych latach – wyjaśnia Edyta Subocz rzecznik prasowy cieszyńskiego magistratu. W tegorocznej akcji może skorzystać więcej mieszkańców niż w poprzednich latach. Gmina przeznaczyła na ten cel 35 tysięcy złotych. To starczy do zaszczepienia około 1250 osób.
 
Z programu w 2009 r. skorzystało 400 osób, co stanowi 8,2 % ogólnej liczby mieszkańców Cieszyna w tej grupie wiekowej, natomiast w 2010 r. – 387 osób (7,7% ogólnej liczby mieszkańców Cieszyna w tej grupie wiekowej). Zaszczepiać będą cztery ośrodki w Cieszynie. NZOZ „Medika”, ul. Tomanka 11, NZOZ „Centrum Medyczne”, ul. Frysztacka 20, NZOZ „Ubezpieczalnia” ul. Bielska 37, NZOZ „Med-Fober-Dent”, ul. Kościuszki 12C .

 

Zgłaszać się do szczepienia mogą mieszkańcy Cieszyna ze stałym bądź czasowym miejscem zameldowania. Na miejscu w przychodni zostaną wpierw przebadani. Jeśli nie będzie przeciwwskazań lekarskich, zostaną zaszczepieni.
Poszczególne ośrodki zdrowia mają różne limity szczepionek. Może się wiec zdarzyć, że jedna będzie miała komplet, powinniśmy się wówczas udać do innej z wyżej wymienionych. W w każdym z ośrodków zdrowia decyduje kolejność zgłoszeń. Jeśli jednak wszystkie szczepionki nie zostaną wykorzystane, wówczas pieniądze wrócą do budżetu miasta. Płacimy tylko za wykorzystane szczepienia – dodaje Subocz. Szczepienia będą trwały od 16 listopada do 20 grudnia. W przyszłym roku prawdopodobnie również taka akcja będzie zorganizowana.
 
A co Wy myślcie o szczepieniach? W internetowej sondzie ponad 850 osób odpowiedziało na nasze pytanie dotyczące szczepionek.
 
26 osób – czyli 3% z głosujących chce się zaszczepić. Nie chce tego zrobić zdecydowana większość, bo 751 osób. (87 %)
40 osób (5%) już się zaszczepiło a zastanawia się nad tym 46 czytelników (5%) OX.pl
 
Jan Bacza
źródło: ox.pl/materiały prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: