Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szansa dla rolników i właścicieli gospodarstw agroturystycznych

Jesteś właścicielem gospodarstwa rolnego lub agroturystycznego? Masz szansę wygrać w konkursie! Ogłoszony został Konkurs na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne, a także Wojewódzki Konkurs na Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne.

Pierwszy z konkursów, ogłoszony przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy współpracy z Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu, to już VII edycja ogólnopolskiego konkursu na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kategorii: „ekologia-środowisko” i „ekologiczne gospodarstwo towarowe” w roku 2014. Konkurs ma na celu identyfikację i szerzenie dobrych praktyk w zakresie rolnictwa ekologicznego, wdrażanie takich rozwiązań w gospodarstwach rolnych oraz rozpowszechnianie wiedzy z zakresu rolnictwa ekologicznego.

W konkursie może brać udział każdy Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego (WODR), który może zgłosić do konkursu każdego rolnika. WODR dokonuje zgłoszenia wybranego przez siebie gospodarstwa ekologicznego (w każdej z kategorii: „ekologia-środowisko” oraz „ekologiczne gospodarstwo towarowe”) za pośrednictwem Poczty Polskiej lub mailowo na adres Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Radomiu. Zgłoszenia do konkursu krajowego dokonuje się na formularzu zgłoszeniowym, dostępnym na stronie internetowej do dnia 31 sierpnia 2014 roku.

Poza zgłoszeniem, Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego przesyła Formularz oceny gospodarstwa oraz jego charakterystykę wraz ze zdjęciami w postaci prezentacji Power Point. Komisja wybiera trzech laureatów w kategorii „ekologia-środowisko” i trzech w kategorii „ekologiczne gospodarstwo towarowe”, laureatom obu kategorii przyznawane są miejsca od I-III. Ponadto Komisja ma możliwość przyznania wyróżnień w każdej z kategorii.

Szczegółowe informacje można uzyskać w ŚODR: tel. 34 377 01 12 lub 33 814 93 89 lub 515 275 948.


Drugi konkurs, prowadzony przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie i Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego to Wojewódzki Konkurs na Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne 2014. Jego cele to: wyłonienie najlepszego gospodarstwa świadczącego usługi agroturystyczne w województwie śląskim w 2014 r., promocja gospodarstw agroturystycznych i walorów turystycznych regionu śląskiego, a także kreowanie przyjaznego wizerunku wsi województwa śląskiego. W konkursie mogą brać udział właściciele gospodarstw rolnych, prowadzących usługi agroturystyczne, w ramach działalności nierolniczej stanowiącej dodatkowe źródło dochodu (liczba pokoi gościnnych nie przekracza 5) oraz właściciele obiektów turystyki wiejskiej posiadających gospodarstwo rolne (obiektów noclegowych, gościnnych, na terenach wiejskich). Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach: „ekologia-Środowisko” i „ekologiczne gospodarstwo towarowe”. Kryteria oceniania gospodarstw można poznać w regulaminie konkursu. Aby wziąć w nim udział należy przesłać wypełnione formularz zgłoszeniowy i oświadczenie o wyrażeniu zgody na udział w Konkursie drogą pocztową lub mailową (skan) na adres:

Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie
ul. Wyszyńskiego 70/126
42-200 Częstochowa
,
e- mail: sodr@odr.net.pl; fax. 34 3620489
z dopiskiem Wojewódzki Konkurs na „Najlepsze Gospodarstwo Agroturystyczne” do dnia 25.07.2014r.

Konkurs odbędzie się w dwóch etapach:
Etap pierwszy konkursu zostanie przeprowadzony na podstawie nadesłanych zgłoszeń, zawierających odesłanie do strony internetowej gospodarstwa lub materiały informacyjne, promocyjne, zdjęcia.- eliminacje od 23.06.2014 do 25.07.2014r.
Etap drugi będzie polegał na wizytacji Komisji Konkursowej w gospodarstwach w terminie od 28.07.2014r. do 22.08.2014r.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępne są na stronie: www.slaskie.ksow.pl. Konkurs rozpoczyna się z dniem ogłoszenia na stronie internetowej ŚODR w Częstochowie, czyli 23.06.2013 r. i trwa do 22.08.2014 r.
 

(red)

źródło: ox.pl/KSOW
dodał: LB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: