Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Szachiści z Cieszyna na medal

4.09.2010 w Chorzowie odbyły się zmagania I i II Euroregionalnej Młodzieżowej Ligi Szachowej pod patronatem Przewodniczącego Rady Euroregionu 'Śląsk Cieszyński'.

W sobotę przeprowadzono rywalizację w ramach I ligi, w której najlepsi okazali się zawodnicy gospodarzy - ChTS SDK Chorzów. Na trzeciej pozycji zawody ukończyli szachiści MUKS Cieszyn: Michał Cieślar, Maciej Klus, Bartosz Księżyc i Elżbieta Sobótka, a na siódmej reprezentacji Pioniera Jastrzębie: Paweł Rydzewski, Kamil Kordela, Kamil Karp i Monika Kordela.

Wczoraj natomiast walczyli 'II-ligowcy'. Tu najlepszy okazał się zespół ze słowackiej Żyliny. Na czwartej pozycji uplasowali się zawodnicy drugiego zespołu jastrzębskiego Pioniera Marta Kosiorek, Dawid Sułkowski, Paulina Kosiorek oraz Zuzanna Adamczyk.

Wyniki:

I liga

Klasyfikacja końcowa - 7 rund
 

1 ChTS SDK Chorzów 17,5 pkt.
2 TJ Slovan Havířov 16,5 pkt.
3 MUKS Cieszyn 12,5 pkt.
4 ŠK Mladosť Žilina 12,0 pkt.
5 SK Slavia Orlová 10,0 pkt.
6 MKSz Rybnik 9,5 pkt.
7 UKS Pionier Jastrzębie 6,0 pkt.



I runda
SK Slavia Orlová - MUKS SZS Cieszyn - 1,0 : 3,0
UKS Pionier Jastrzębie - MKSz Rybnik - 1,0 : 3,0
ChTS SDK Chorzów - TJ Slovan Havířov - 1,5 : 2,5
ŠK Mladosť Žilina - puazował

II runda
MKSz Rybnik - ChTS SDK Chorzów - 1,0 : 3,0
MUKS Cieszyn - UKS Pionier Jastrzębie - 1,5 : 2,5
ŠK Mladosť Žilina - SK Slavia Orlová - 1,5 : 2,5
TJ Slovan Havířov - pauzował

III runda
UKS Pionier Jastrzębie - ŠK Mladosť Žilina - 0,0 : 4,0
ChTS SDK Chorzów - MUKS Cieszyn - 2,5 : 1,5
TJ Slovan Havířov - MKSz Rybnik - 2,5 : 1,5
SK Slavia Orlová - pauzował

IV runda
MUKS Cieszyn - TJ Slovan Havířov - 1,0 : 3,0
ŠK Mladosť Žilina - ChTS SDK Chorzów - 1,0 : 3,0
SK Slavia Orlová - UKS Pionier Jastrzębie - 2,5 : 1,5
MKSz Rybnik - pauzował

V runda
ChTS SDK Chorzów - SK Slavia Orlová - 3,5 : 0,5
TJ Slovan Havířov - ŠK Mladosť Žilina - 2,5 : 1,5
MKSz Rybnik - MUKS Cieszyn - 0,5 : 3,5
UKS Pionier Jastrzębie - pauzował

VI runda
ŠK Mladosť Žilina - MKSz Rybnik - 2,0 : 2,0
SK Slavia Orlová - TJ Slovan Havířov - 1,0 : 3,0
UKS Pionier Jastrzębie - ChTS SDK Chorzów - 0,0 : 4,0
MUKS Cieszyn - pauzował

VII runda
TJ Slovan Havířov - UKS Pionier Jastrzębie - 3,0 : 1,0
MKSz Rybnik - SK Slavia Orlová - 1,5 : 2,5
MUKS Cieszyn - ŠK Mladosť Žilina - 2,0 : 2,0
ChTS SDK Chorzów - pauzował


Zdobycz punktowa zawodników MUKS SZS Cieszyn
 

Michał Cieślar 4,5 1,0 + 1,0 + 0,5 + 1,0 + 1,0 + x + 0,0
Maciej Klus 4,5 1,0 + 0,5 + 1,0 + 0,0 + 1,0 + x + 1,0
Bartosz Księżyc 1,5 0,0 + 0,0 + 0,0 + 0,0 + 0,5 + x + 1,0
Elżbieta Sobótka 2,0 1,0 + 0,0 + 0,0 + 0,0 + 1,0 + x + 0,0



Zdobycz punktowa zawodników UKS Pionier Jastrzębie
 

Paweł Rydzewski 1,5 0,0 + 0,0 + 0,0 + 1,0 + x + 0,0 + 0,5
Kamil Kordela 0,5 0,0 + 0,5 + 0,0 + 0,0 + x + 0,0 + 0,0
Maciej Karp 2,0 0,0 + 1,0 + 0,0 + 0,5 + x + 0,0 + 0,5
Monika Kordela 2,0 1,0 + 1,0 + 0,0 + 0,0 + x + 0,0 + 0,0




II liga

Klasyfikacja końcowa - 5 rund
 

1 ŠK Mladosť II Žilina 15,5 pkt.
2 SK Slavia II Orlová 11,0 pkt.
3 TJ SK Třinec 10,0 pkt.
4 UKS Pionier II Jastrzębie 9,5 pkt.
5 SK Slavia III Orlová 9,0 pkt.
6 CVC Spektrum Žilina 5,0 pkt.



I runda
UKS Pionier II Jastrzębie - TJ SK Třinec - 2,0 : 2,0
CVC Spektrum Žilina - SK Slavia III Orlová - 2,0 : 2,0
ŠK Mladosť II Žilina - SK Slavia II Orlová - 2,5 : 1,5

II runda
TJ SK Třinec - SK Slavia II Orlová - 2,5 : 1,5
SK Slavia III Orlová - ŠK Mladosť II Žilina - 1,5 : 2,5
UKS Pionier II Jastrzębie - CVC Spektrum Žilina - 3,0 : 1,0

III runda
CVC Spektrum Žilina - TJ SK Třinec - 1,0 : 3,0
ŠK Mladosť II Žilina - UKS Pionier II Jastrzębie - 3,0 : 1,0
SK Slavia II Orlová - SK Slavia III Orlová - 2,0 : 2,0

IV runda
TJ SK Třinec - SK Slavia III Orlová - 2,5 : 1,5
UKS Pionier II Jastrzębie - SK Slavia II Orlová - 1,5 : 2,5
CVC Spektrum Žilina - ŠK Mladosť II Žilina - 0,5 : 3,5

V runda
ŠK Mladosť II Žilina - TJ SK Třinec - 4,0 : 0,0
SK Slavia II Orlová - CVC Spektrum Žilina - 3,5 : 0,5
SK Slavia III Orlová - UKS Pionier II Jastrzębie - 2,0 : 2,0


Zdobycz punktowa zawodników UKS Pionier II Jastrzębie
 

Marta Kosiorek 3,0 0,0 + 1,0 + 0,0 + 1,0 + 1,0
Dawid Sułkowski 2,5 1,0 + 1,0 + 0,0 + 0,5 + 0,0
Paulina Kosiorek 2,0 1,0 + 1,0 + 0,0 + 0,0 + 0,0
Zuzanna Adamczyk 2,0 0,0 + 0,0 + 1,0 + 0,0 + 1,0
źródło: sport.olza.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: