Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Sylwester nad rzeką Olzą

Tradycyjnie policja w Czeskim Cieszynie w noc sylwestrową wzmocni patrole. Stróże prawa spodziewają się, że tegoroczne obchody przywitania Nowgo Roku na ulicach miasta będą o wiele spokojniejsze niż w latach ubiegłych. Ma tak się stać głównie dlatego, że władze miasta już rok temu przeniosły główne imprezy z rynku w centrum miasta nad rzekę Olzę. 

W ostatnią noc tego roku miasto patrolować będą policjanci oraz patrole mieszane skłądające się z policjantów i strażników miejskich. Mundurowi będą także pilnować zakazu spożywania alkoholu w miejscach publicznych, jednak nie tak rygorystycznie jak na codzień – Oczywiście nie będziemy egzekwować tego prawa w tą wyjątkową noc od obywateli którzy przyjądą nad rzekę pobawić się i pooglądać fajerwerki. Warunek jest tylko jeden, że będą zachowywać się spokojnie – mówi rzecznik prasowy policji w czeskim Cieszynie Petr Chroboczek.
Władze miasta postanowiły przenieść tradycyjną sylwestrową zabawę ku granicznej rzecze nie tylko ze względu na chuligańskie zachowanie niektórych imprezowiczów w ubiegłych latach – To prawda, że często bywało tak, że po zabawie centrum miasta pokrywały śmieci, rozbite szkło oraz puste butelki. Ważnym powodem było dla nas bezpieczeństwo. Odpalanie sztucznych ogni w zamkniętych i gęsto zaludnionych obszarach jest ryzykowne. Zapewnienie w takich warunkach bezpieczeństwa ludzi oraz ich mienia jest o wiele trudniejsze. Przestrzeń nad rzeką jest o wiele bezpieczniejasza – dodaje burmistrz miasta Vít Slováček, twierdząc także, że za taką lokalizacją imprezy przemawia również to, że jest o wiele bliżej do polskiej strony Cieszyna – miejsce nad rzeką jest bliżej polskiego Cieszyna, efekty świetlne połączą mieszkańców obu stron Olzy. Obecni tej nocy nad rzeką ludzie będą mogli jednocześnie oglądać i polski i czeski pokaz sztucznych ogni – dodaje burmistrz.

Według czeskiej Policji, Sylwester w zeszłym roku nad rzeką Olzą był o wiele spokojnieszy w porównaniu do tych, które odbywały się w centrum miasta. 

 Po polskiej stronie Cieszyna Sylwester tradycyjnie odbędzie się na rynku w godzinach od 23:00- 1:00
w programie m.in. „Dyskoteka pod gwiazdami”, prezentacja multimedialna „Ważne daty 2009”oraz pokaz ogni sztucznych

23.00 - dyskoteka sylwestrowa pod gwiazdami
23.30 - ważne daty 2009 - prezentacja multimedialna
23.50 - pożegnianie starego roku - odliczanie
24.00 - pokaz sztucznych ogni - życzenia noworoczne
00.15 - dyskoteka pod gwiazdami
1.00 zakończenie imprezy


[PL]

 

Polecamy: Do odmierzenia wyjątkowych sekund ostatniego roku polecamy zegarek Tissot. Eleganckie i harmonijne piękno kwarcowych zegarków.

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: