Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Najwyższy budżet powiatu

Uchwalony budżet Powiatu Cieszyńskiego na 2010 rok, przekracza po stronie prognozowanych dochodów 172 mln zł, a po stronie planowanych wydatków 187 mln zł i jest najwyższym z dotychczas uchwalonych przez Radę Powiatu Cieszyńskiego. 

- Mamy zamiar prowadzić bardzo szeroki zakres prac na drogach powiatowych, m.in.: przebudowę ul. Dominikańskiej i Kozakowickiej w Ustroniu, drogę przez centrum Pruchnej, kolejny etap przebudowy ul. Bielskiej w Skoczowie, przebudowę drogi w Brennej, drogę przez wieś Istebna, przebudowę drogi powiatowej ul. Frysztacka w Cieszynie, budowę drogi Ładna Boczna w Cieszynie. Na modernizację mostu w Górkach chcemy pozyskać połowę potrzebnych środków z programu rządowego. W zakresie infrastruktury oświatowej planujemy m.in. rozpocząć remont sali gimnastycznej w II LO im. M. Kopernika w Cieszynie - mówi Starosta Cieszyński Czesław Gluza. W budżecie zaplanowano także środki na inwestycje w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, modernizację budynku przy placu Wolności w Cieszynie na nową siedzibę Powiatowego Urzędu Pracy. W 2010 roku więcej pieniędzy trafi też w formie grantów do organizacji pozarządowych. - Mamy nadzieję, że uda nam się ten budżet zrealizować. Niewiadomymi pozostają jednak środki unijne. Dlatego musimy podchodzić do budżetu na rok 2010 elastycznie pozostawiając sobie, w przypadku nie otrzymania funduszy unijnych na konkretne przedsięwzięcie, możliwość realizacji innych zadań z zabezpieczonego wkładu własnego - dodaje starosta. Na poczet prowadzonych inwestycji przewiduje się pozyskanie środków unijnych w wysokości 40,3 mln zł oraz środków z tytułu pomocy finansowej z gmin w wysokości 4,8 mln zł.
Wskaźnik wydatków inwestycyjnych do ogółu wydatków wynosi 37,2 %. W 2009 roku, który pod tym względem był rekordowy, wskaźnik ten wynosił 40,1 %.

KOD
 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: