Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Święty Mikołaj na Uniwersytecie

Setka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Cieszynie miała okazję nie tylko spotkać prawdziwego, odzianego w białe biskupie szaty świętego Mikołaja, ale także przy okazji zwiedzić Uniwersytet Śląski w Cieszynie.

Spotkania w przestrzeni uniwersyteckiej uczniów szkół podstawowych ze świętym Mikołajem są w Cieszynie już wydarzeniem stałym, po raz czwarty z rzędu organizowanym przez Zakład Dydaktyki i Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie. Tradycyjnie też z uczniami spotkał się Józef Broda – znamienity pedagog, folklorysta, muzyk multiinstrumentalista, budowniczy instrumentów muzycznych.

Po uczelni uczniów oprowadzili Jakub Staroń i Anna Gaweł. Opowiadali o uczelni, o historii budynku, jak i o tym, czym uczelnia zajmuje się obecnie. Uczniowie obejrzeli Instytut Sztuki, rzeźby autorstwa studentów, w pracowni grafiki obejrzeli prace graficzne i fotografie studentów.  - Pracownie na uczelni to zupełnie inne przestrzenie edukacyjne, niż w szkołach. Dlatego przez takie wizyty uczniowie mogą zapoznać się z warunkami panującymi na uczelni, jest to takie przybliżenie uniwersytetu dzieciom – mówi Jakub Staroń dodając, że dzieci miały także okazję na chwilę usiąść w studenckich ławkach.

W Centrum Konferencyjnym uczniowie spotkali się z muzykiem Józefem Brodą, który śpiewał, grał na instrumentach, rozmawiał z dziećmi w sobie właściwy, potrafiący zaciekawić je sposób. Później pojawił się anioł, Józef Broda opuścił salę, a za chwilę wszedł doń święty Mikołaj. – Prawdziwy, w białych, biskupich szatach, co dzieciom podkreślałem i tłumaczyłem – dodaje Jakub Staroń. Dzieci otrzymały prezenty przygotowane przez studentów dzięki sponsorom, Starostwu Powiatowemu, urzędom miejskim.

Coroczne spotkanie z Mikołajem to nie jedyna współpraca cieszyńskiego UŚ z SP 3. Studenci mieli bowiem tam również praktyki, a organizatorzy akcji zapowiadają jej kontynuację.

(indi)
źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: