Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Święto Lawendy w Skoczowie

Już w najbliższą niedzielę (02.09.2018) o godz. 14:00 w Skoczowie na Osiedlu Górny Bór odbędzie się pierwsze w województwie śląskim Święto Lawendy.

Jak informują organizatorzy Lawenda w tym roku wyjątkowo obrodziła- chcieliśmy podzielić się tą fioletową pachnącą radością z innymi miłośnikami tej rośliny. Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu. Każdy z uczestników sam nasypie sobie susz lawendy do woreczka, ulepi lawendową świece, napije się lawendowej lemoniady i zakosztuje lawendowych ciasteczek – zachęca Tomasz Pszczółka, sołtys miejski

To nie wszystkie atrakcje, dzięki plantacji Lovendowo z Chybia odbędzie się również pokaz destylacji lawendy i warsztaty układania w bukiet i przycinania lawendy. - To tylko kilka atrakcji jakie przygotowaliśmy będzie również możliwość nabycia sadzonek oraz co najważniejsze, odwiedzą nas ogrodnicy, architekci krajobrazu z LocoProjekt, Leśnicy z Nadleśnictwa Wisła i Pszczelarze ze swoimi miodami. Chcieliśmy również poczęstować naszych gości lokalnym piwem oraz kiełbaską samemu upieczoną na ognisku. – dodaje Pszczółka.

Skoczowska lawenda jest pierwszą publiczną plantacją i jest własnością mieszkańców Górnego Boru. Którzy sami o nią dbają, przycinają i pozyskują susz.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-08-29 15:52:37
wyśmienity cwaniaczek: zróbmy święto BURAKA !!! frekwencja będzie lepsza niż na TKB :)
2018-08-29 18:12:37
bronek91: Jak widać, wykwintny węch i nos podatny na nietuzinkowe zapachy nie jest pomocny tylko w pracy przy podobnego typu suszach i zielach, ale również w zaistnieniu w lokalnej społeczności. Interesujący pomysł, ciekawa inicjatywa, godne pochwały działanie społecznikowskie, umiejętność nawiązania współpracy, oraz prawilne zainteresowanie i wiedza. Za udowodnienie, iż lokalną społeczność można integrować bez równoległego promowania jakiejś np. lawendowej gorzały lub innego alkoholu → za to wszystko plus. Chyba, iż o czymś lokalni dziennikarze zapomnieli…. np. w miejscowych organach jednostki pomocniczej udziela się więcej osób, in plus w tekście mowa jest o organizatorach→ gdzie są wymienieni pozostali zasłużeni?
2018-08-29 18:24:51
bronek91: Niestety in minus należy potraktować samozwańczą tytulaturę „sołtys miejski”, która w miejscowym statucie nie występuje… Osobiście uważam, iż wszelkiej maści i proweniencji mundurowi, zwłaszcza ci znani z przyzwolenia na stosowanie środków przymusu bezpośredniego podobnie jak kler i radni każdego wyznania i proweniencji powinni się trzymać daleko od bycia członkami organów np. gmin i jednostek pomocniczych gmin. Mundurowy kapke władzy już ma i myślę iż w swojej profesji powinien się spełniać. Mundurowi w terenie mają ponoć dość roboty, i w celu służby społeczności, wcale nie muszą udzielać się w miejscowych ciałach kolegialnych. Zatem proponowałbym się patrzeć na ręce niektórym z kolegów sołtysów Gminy Skoczów, Za jakim błotkiem mają upaprane łapy i wiela też tam za pazurami drzazg mają powbijanych…. Ponoć to jedynie uczciwa praca dłoni nie hańbi, jednak ważne, żeby zasada ręka rękę myje miała jak najmniej możliwości zastosowania. Niestety obecność mundurowych w pewnych strukturach, zachowanie stosownej higieny ułatwia. Myślę, iż uczestnictwo w strukturach, gdzie możliwe jest gubienie 2 mln i inne, podobnego typu ekscesy deprawuje i deprecjonuje policyjny mundur…. Jeżeli koledzy i sympatycy komisariatu każdej płci chcą dać piękny popis swoich umiejętności→ zapraszam i z góry dziękuję za uprzejmości.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: