Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Święto judo w Cieszynie

Dwadzieścia lat musieliśmy czekać na turniej judo w Cieszynie, ale trzeba sobie powiedzieć jasno - opłacało się. Blisko 250 zawodników nie tylko z Polski, ale również z Czech i Słowacji walczyło o medale.

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy, doszło do uroczystego wręczenia certyfikatu - 5 DAN - wieloletniemu trenerowi cieszyńskiej sekcji judo, Jerzemu Pilchowi. Władze miasta reprezentowali Gabriela Staszkiewicz (Burmistrz) oraz Cezary Cienciała (Naczelnik Sportu), a obecny był także Prezes Śląskiego Związku Judo, Zenon Mościński.

Do turnieju zostało zgłoszonych blisko 250 zawodników, w tym także z Czech oraz Słowacji. Rywalizacja przebiegała na czterech matach, na których każdy uczestnik walczył zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, reprezentując barwy swojego klubu. - Wszystko przebiegło pomyślnie, nawet lepiej aniżeli się spodziewałem. Mam pewność, że wszyscy wyjechali szczęśliwi z naszego turnieju - przyznaje Arkadiusz Lipa, który na co dzień trenuje cieszyńską młodzież, a w sobotę wcielił się także w rolę współorganizatora, gdyż swoje dwa grosze dorzucili również działacze klubu z Czeskiego Cieszyna. Czy za rok możemy spodziewać się kolejnej edycji tychże zawodów? - Jak los i czas pozwolą to za rok chciałbym powtórzyć tego typu imprezę. Być może nawet z większym impetem.

W kuluarach spekuluje się, iż w drugim półroczu turniej odbędzie się po drugiej stronie Olzy. - Nie jest to takie proste, ponieważ szukamy miejsca, gdzie mółby się on odbyć. Chcemy, aby miało to podobne przełożenie na frekwencję oraz zadowolenie, jak sobotni turniej - dodał trener KS Cieszyn.

Klasyfikacja drużynowa podczas OLZA CUP 2019:
1. Akademia Sparta Skoczów
2. KS CIESZYN
3. Budowlani Sosnowiec
4. Judo CESKY TESIN
5. Sokół Pisarzowice
6. UKS Ippon Tychy
7. Judo Novy Jicin

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: