Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Święto Herbaty w Cieszynie

To jedna z nielicznych imprez tego typu w Polsce. Organizowane przez stowarzyszenie Instytut Herbaty (Čajový institut, o.s.) ''Święto Herbaty'' to okazja nie tylko do skosztowania przeróżnych herbat, ale także do poznania odmiennych kultur.

Na tym cieszyńskim święcie nie tylko bulgoczą imbryki z liśćmi herbaty, ale także podróżnicy opowiadają o swoich przygodach, grają muzyczne instrumenty z całego świata, a przybyli na festiwal uczestnicy uczą się malować ceramikę, uczestniczą w warsztatach szamańskich i próbują swych sił w śpiewie gardłowym.

"Święto Herbaty" to impreza niezwykła - nie uświadczysz na niej alkoholu, ale za to zobaczysz i usłyszysz rzeczy, które niecodziennie zdarzają się na Wzgórzu Zamkowym. O wojnie między archeologami a łupieżcami w dżungli Gwatemali opowie Anna Moszko, podróżnik, tłumacz i językoznawca. Na niektóre pytania dotyczące Japonii, np. Czy naprawdę Japończycy pracują 16 godzin dziennie, 6 dni w tygodniu? Czy w domu potrawy serwują im roboty? odpowie Radka Švejnohová. Z kolei o swojej niezwykłej pięcioletniej wyprawie przez 4 kontynenty autostopem, jachtostopem, tratwą, rowerem i na własnych nogach opowie Paweł Kilen. To jednak nie wszystkie atrakcje: - Na warsztatach poznamy tajniki sztuki plecionkarskiej, stworzymy didgeridoo, będziemy szkliwić ceramikę raku, odkryjemy tajniki śpiewu gardłowego, origami czy tradycyjnego teatru japońskiego kjogen. Jak zawsze Świętu towarzyszyć będą koncerty. Swój udział potwierdziło czeskie duo Dva, warszawska grupa Radio Samsara oraz projekt Tundra z Gdańska, a także już tradycyjny gość Święta – Vladimír Václavek - zapowiadają organizatorzy: - W trakcie całego festiwalu odbywać się będą degustacje herbat połączone z profesjonalnym wykładem, a na licznych stoiskach będzie można zasmakować orientalnych potraw, nabyć herbatę, ceramikę herbacianą i inne akcesoria herbaciane. Dla najmniejszych przygotowany zostanie kącik dziecięcy.

Szczegółowy program na stronie: swieto.laja.pl i na plakatach

Portal OX.PL jest patronem medialnym imprezy.

Zobacz impresję filmową z ubiegłorocznego święta:


 

"Święto herbaty" 8-9.06.2012

Cena biletów w przedsprzedaży:
25 zł – na dwa dni,
17 zł – na jeden dzień (piątek)

Cena biletów na miejscu:
33 zł – na dwa dni,
25 zł – na piątek

Dzieci do lat 12 (włącznie) mają wejście gratis.
Przedsprzedaż
Bilety w przedsprzedaży są dostępne do dnia 06.06.2012

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: