Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Święto Herbaty w Cieszynie

Już po raz drugi na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym odbywa się „Święto Herbaty“. Organizatorzy przygotowali dla szerokiej publiczności wykłady, spotkania z podróżnikami, koncerty i przedstawienia teatralne. Wydarzenie wzbogacą  projekcje filmowe poświęcone kulturze herbaty i związanym z nią zwyczajom. W tym roku program festiwalu ma do zaoferowania barwną mieszankę egzotycznych wrażeń, zapachów i smaków.

Festiwal zorganizowany został przez stowarzyszenie Instytut Herbaty. Jest jedną z niewielu imprez na terenie Polski i Czech, na których nie podaje się i nie spożywa alkoholu.

Impreza składa się z dwóch części, które odbywają się równolegle. Przez dwa dni przebiega zarówno program dla szerokiej publiczności, jak i specjalistyczna konferencja przeznaczona dla wszystkich osób poważnie interesujących się branżą herbacianą oraz kulturą herbaty. Konferencja stwarza możliwość uzyskania informacji na temat uprawy, produkcji oraz przygotowania herbaty. Jest też wspaniałą okazją do degustacji herbat z całego świata nadzorowanych przez specjalistów.

Festiwal „Święto Herbaty“ jest imprezą w pełni charytatywną. Sztab organizacyjny zrezygnował z jakichkolwiek honorariów, wszystkie dochody z festiwalu zostaną przekazane na projekt budowy kliniki medycznej w Dolpo, jednym z najbardziej izolowanych zakątków Nepalu.

Uczestnicy tego niecodziennego wydarzenia mają okazję wziąć udział w warsztatach tai-chi, origami, sztuk walki, gry na bębnach, didgeridoo i wielu innych. Pobyt na festiwalu umila między innymi wystawa bonsai .Przed uczestnikami jeszcze cała masa wykładów, warsztatów i koncertów.

Cena biletów w przedsprzedaży:
23 zł – na dwa dni,
13 zł – tylko sobota.

Cena na miejscu:
30 zł – na dwa dni,
16 zł – tylko sobota. 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: