Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Świetny bieg, ale do punktów zabrakło

Nordic Combined Triple – tak nazywa się cykl, w którym biorą udział dwuboiści w ramach Pucharu Świata. Do Seefeld udali się również polscy reprezentanci, a w składzie znalazł się również Adam Cieślar.

Istebnianin wrócił do rywalizacji PŚ po krótkiej przerwie, którą przeznaczył na odbudowanie formy pod okiem Roberta Matei. Cieślar nie zaskoczył nas pozytywnie na skoczni, gdzie zarówno w piątek, jak i dziś, uplasował się w piątej „10”.

27-latek, podczas wczorajszych zmagań, zdołał przesunąć się w biegu z 46. na 41. pozycję. Właśnie z tej lokaty przystępował Cieślar do dzisiejszej rywalizacji na trasie narciarskiej i trzeba sobie jasno powiedzieć – istebnianin świetnie się zaprezentował. Zanotował 14. czas, awansował na 37. miejsce, ale w niedzielę nie powalczy o punkty, ponieważ warunkiem uczestnictwa było uplasowanie się dziś w czołowej „30”.

Zawody w Seefeld, podobnie jak niemal wszystkie dotychczasowe zmagania PŚ, padły łupem Jarla Magnusa Riibera. Norweg jest zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej. Swój dorobek punktowy poszerzył Szczepan Kupczak, który zanotował dwa świetne występy w Austrii – w piątek był 12., a dziś dobiegł do mety na 20. miejscu.

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: