Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

''Świećcie jak gwiazda''

Od 1. grudnia, od pierwszej niedzieli w Adwencie, rozpoczynamy kolejny Nowy Rok Kościelny - przypomina ks. Jan Byrt z parafii luterańskiej w Szczyrku Salmopolu - Ta pierwsza niedziela w Adwencie mobilizuje nas do rozpoczęcia myślenia o kalendarzu ze Słowem Bożym

To już tradycja u ks. Byrta, że przy okazji Nowego Roku Kościelnego rozpoczyna się rozdawanie kalendarzy ze Słowem Bożym, na kolejny Nowy Rok 2014 .

 - kalendarz taki można odebrać jak co roku od pierwszej niedzieli  w Adwencie, czyli od  1 grudnia z Parafii Ewangelickiej ze Szczyrku. Chcemy aby w każdym domu w 2014 roku znajdował się na ścianie kalendarz z pięknym Słowem Bożym, aby w żadnym domu  w 2014 roku nie zabrakło takiego kalendarza  - mówi ks. Byrt. -  Zapraszamy do Parafii Ewangelickiej w Szczyrku. Kalendarze są gratis! – dodaje Byrt.

To nie pierwsza i na pewno nie ostatnia akcja parafii na Salmopolu, na cztery tygodnie do Świąt Bożego Narodzenia w Szczyrku rozpoczęło się składanie Gwiazdy Adwentowej (Gwiazdy Betlejemskiej)  - Od pierwszej niedzieli w Adwencie świeci w Kościele Ewangelickim w Szczyrku, ale wszyscy mamy być takimi gwiazdami i świecić i wskazywać drogę do Jezusa jak ta Gwiazda Betlejemska  - apeluje ks. Byrt

Jak zaznacza ks. z parafii na Salmopolu , dla mieszkańców Śląska Cieszyńskiego Adwent jest czasem głębokiej powagi  - Dlatego Kościoły ewangelicki i katolicki zalecają powstrzymywanie się od uczestnictwa w hucznych zabawach, zachęcając do udziału w nabożeństwach tygodniowych i roratach.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: